Експерти озвучили три сценарії економічного впливу COVID-19 на Україну

Через пандемії COVID-19 і в результаті впливу на економіку зовнішніх і внутрішніх шоків ВВП України в 2020 році знизиться на 7%.

Такі прогнози озвучив консультант Німецької економічної команди (GET) і автор дослідження «Економічний вплив пандемії COVID-19 на Україну» Девід Заха, проведеного командою GET спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

«Пандемія COVID-19 призведе до сильного скорочення ВВП України в 2020 році. У базовому сценарії падіння ВВП становить 7%, що на десять процентних пунктів нижче рівня ВВП, прогнозованого до пандемії COVID-19. За песимістичним сценарієм, рівень падіння ВВП збільшується до -11,2%. Основною причиною такого різкого скорочення є поєднання внутрішніх і зовнішніх шоків. Жорсткі, але необхідні внутрішні карантинні заходи знижують економічну активність в сфері роздрібної торгівлі, ресторанного бізнесу та транспорту. Обсяги експорту та грошових переказів з-за кордону падають, оскільки інші країни також сильно постраждали від пандемії », – пояснює Девід Заха.

За результатами дослідження, з-за внутрішніх і зовнішніх шоків, викликаних пандемією, в 2020 році інвестиції в економіку України знизяться на 11,2%. Приватне споживання зменшиться на 5,7%.

Найбільше постраждає транспортна сфера (передбачається скорочення обсягів надання послуг на 14,3% в порівнянні з 2019 роком) і роздрібна торгівля (через карантин і падіння попиту очікується зниження обсягів на 8%).

Також експерти відзначають, що імпорт знижується в більшому ступені, ніж експорт. У 2020 році імпорт в Україну знизиться на 12,7%, а експорт – на 7,6%.

«Залишається значна невизначеність. Економічний спад в 2020 році може погіршитися і надалі, якщо стримуючі заходи не вдасться пом’якшити в очікувані терміни. Чим довше триватиме карантин, в результаті якого закриваються підприємства, тим повільніше буде відновлення », – зазначає Девід Заха.

Для довідки: Німецька економічна команда (The German Economic Team – GET) консультує уряди України, Білорусі, Молдови, Грузії та Узбекистану з розробки процесів реформ економічної політики та сталого розвитку економіки.

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) – це провідний український аналітичний центр, який спеціалізується на економічному аналізі і розробці рекомендацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *