Експерт: Україна може стати найбільшим виробником рослинного білка в світі

У Китаї на українській кукурудзі працює найбільший завод з виробництва етанолу.

Про це розповів експерт і економіст Олексій Кущ в проекті «Знай наших» на YouTube.

«Що заважає Україні стати найбільшим виробником біоетанолу на кукурудзі і стати найбільшим постачальником цього виду палива? При цьому вбити відразу декількох зайців, забезпечивши робочі місця і створити великий імпорт. Адже одна справа продавати кукурудзу, а інше – біоетанол, це як різниця між продажем нафти і бензину », – підкреслив він.

Кущ вважає, що це ще й логістика, адже скільки витрачається ресурсів, щоб експортувати кукурудзу, а експорт біоетанолу набагато простіше, плюс забезпечуємо внутрішній ринок, замикаючи повний цикл виробництва. Те ж саме потрібно робити по ріпаку та сої, впевнений він, виробляти рапсове масло.

«А по сої Україна могла б стати найбільшим виробником рослинного білка, ставши веганським центром для всього світу. На даний момент це тренд, тому що країни, що розвиваються хочуть підсадити людей на рослинний білок, так як тваринного білка не вистачає. І велика кількість тваринництва шкодить екології, і всі говорять, що його потрібно скорочувати і переходити на рослинний білок », – акцентував він.

Кущ повідомив, що якщо ми вхопимося за цей тренд, то зможемо стати ключовою країною в цьому напрямку.

«При цьому в Україні є приклад того, як це зробити, адже ми змогли перетворитися з найбільшого експортера соняшнику в найбільшого експортера соняшникової олії», – резюмував він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *