Експерт: Ціни на ягоди в Україні високі через дорогий імпорту

Зростання цін на ягоди та фрукти в Україні відбувається через відсутність ефективного імпорту, який в тому числі покликаний стримувати подорожчання на внутрішньому ринку.

Про це на телеканалі «ДОМ» розповів експерт ОС «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Він пояснив, що ціна на продукти всередині країни зростають до тих пора, поки не стає вигідно завозити продукцію.

«Ціна ефективного імпорту об’єктивно вище, тому що проблеми є і у наших сусідів. У поляків, які полуницю і черешню просто не зібрали тому, що українські робочі руки виїхали в Україну на карантин. Зараз вони повертаються, але час втрачено », – прокоментував експерт ситуацію з невиправданою дорожнечею черешні та інших ягід.

Однак він упевнений, що українці ще побачать зниження цін на сезонні овочі та фрукти. Це станеться тоді, коли на ринок почне надходити продукція з відкритого грунту – в липні-серпні.

«На жаль, ми поки в цій ситуації дуже залежимо від сезонності і далекі від європейських країн, де сезонність не сильно позначається на цінах», – додав Пензин.

Він також пояснив, що саме імпорт є певним стримуючим важелем, який впливає на ціноутворення на ринку.

«Імпорт – це ціновий орієнтир. У нас українські товари ростуть в ціні, які вирощуються українцями для українців, рівно поки ефективним не стає завезення невеликого обсягу імпорту. Імпорт на сьогоднішній момент грає роль маяка – відстежує зростання цін. А споживають українці 92-93% продукції вітчизняного виробництва », – підсумував економіст.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *