Експерт розповіла про зміни імпорту свинини за січень 2021 р.

За даними Державної митної служби України за січень 2021 року на внутрішній ринок надійшло 1,63 тис. Т свіжого, охолодженого і мороженого м’яса свиней, що на 64,6% більше, ніж в 2020 р.

Про це розповіла керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська, пише прес-служба Асоціації.

«Січневі надходження імпортної свинини перевищують не тільки показник початку минулого року, але і грудневі надходження (▲ 45,4%). З іншого боку, це вдвічі менше середньомісячних обсягів імпорту свинини в травні-листопаді 2020 р Тоді на внутрішній ринок надходило 2,6-4,6 тис. Т щомісячно або 3,3 тис. Т в середньому. Більш того, показник імпорту в січні 2021 року на 33% менше, ніж в 2019 г. А значить, нинішня ситуація не є екстраординарною », – коментує аналітик. Згідно з повідомленням, в структурі внутрішнього промислового пропозиції, зазначений обсяг імпорту не перевищить 5-6%. При цьому позитивна цінова динаміка січні свідчить, що завезені обсяги не створили тиску на внутрішній ринок.

З іншого боку, на думку Олександри Бондарської, відчутне послаблення цін на внутрішньому ринку свинини після зимових свят послужило істотним стримуючим фактором. Відзначається, що різниця між вітчизняними та європейськими цінами не могла покрити витрат на імпорт охолоджених свинячих напівтуш, які становлять найбільшу конкуренцію української промислової свинині.

«Тому називати обсяги січневих поставок свинини в Україну катастрофічними приводу немає. Якщо, звичайно, враховувати ціни, а не емоції. З іншого боку, у міру наближення внутрішніх цін на свинину до так званої «бар’єрної точці» – ціни, по якій завезення охолоджених свинячих напівтуш з ЄС стає економічно обгрунтованим, лояльність до вітчизняного виробника може відійти на другий план », – повідомила Олександра Бондарська. Крім того, за першу декаду лютого в Україну надійшло 622 т з країн ЄС, що наближається до середніх темпів імпорту в лютому 2019 р

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *