Екомода: Український бренд Marsala створив босоніжки з кактусової шкіри

Український бренд взуття Marsala представить першу лінійку босоніжок зі шкіри Desserto — екологічно чистого матеріалу з кактусу нопал, повідомляє Officiel.

У колекцію увійдуть 20 моделей, які бренд представить навесні наступного року.

Обувь из экокожи

Босоніжки із кактусової шкіри від бренду Marsala. Фото: officiel-online.com

Як розповіла засновниця бренду Marsala дизайнерка Марія Маслій, пошуком екологічних матеріалів вона з командою займалася чотири роки. Пробували шити взуття зі шкіри ананасів, але воно не підійшло їм на вигляд.

Шкіра з кактусів виявилася придатною для того, щоб створити не тільки екологічні, а й красиві та зручні в носінні моделі босоніжок.

Розвиваючи стійкий бізнес, команда бренду також кастомізує (налаштовує продукцію під запити конкретного споживача) більшість замовлень, створює класичні дизайни, які довго не вийдуть з моди.

Хто винайшов екошкіру з кактусів і як її роблять

Інноваційне рішення — екокожу з кактусів під назвою Deserto — розробили підприємці з Мексики Адріан Лопес Веларде та Марті Казарез. Вперше вона була представлена ​​у 2019 році у Мілані на виставці Lineapelle.

Екошкіру виготовляють із кактуса нопал (або опунції). У Мексиці зростають цілі плантації цих кактусів.

Екошкіра Deserto — це частково біорозкладний матеріал, який має технічні характеристики, що дозволяють використовувати його як альтернативу тваринній та синтетичній шкірі, які не є екологічними, пише Bored Panda.

Свою ідею підприємці виношували вісім років, вивчали європейські розробки — аналоги шкіри з яблук та ананасів, листя пальми та міцелію грибів, а потім два роки експериментували з кактусами, перш ніж отримали міцний якісний матеріал.

кожа из кактуса

Виробництво шкіри з кактусів. Фото: instagram.com/desserto.pelle

Для виробництва шкіри зрізають тільки зріле листя рослин, не пошкоджуючи самі кактуси, новий урожай збирають кожні 6–8 місяців. Зрізане листя сушиться на сонці протягом 3 днів, потім органічна сировина переробляється за запатентованою рецептурою.

За словами винахідників, цю шкіру можна використовувати в автомобільній, швейній та меблевій промисловості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *