Екологи виявили перевищення в 10 разів показників нітратів в грунті біля Рівнеазоту

Держекоінспекція завершила дослідження грунтів, відібраних біля підприємства «Рівнеазот», що входить в групу азотного бізнесу Group DF, де 20 липня сталась аварійна ситуація.

Про це повідомляє глава Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на своїй сторінці в Facebook.

Відзначається, що проби були відібрані одразу після викиду забруднюючих речовин з підприємства, а також на наступний день після аварії. Забір проводився з урахуванням переміщення хмари викиду, на 11 пробних майданчиках площею 100 м2 методом «конверта».

Згідно з повідомленням, за результатами лабораторних досліджень в більшості відібраних проб ґрунту зафіксовано перевищення показників нітратів і азоту амонійного в порівнянні з фоновими концентраціями:

  • поблизу підприємства «Рівнеазот» (500 м на північний захід від заводу) – по нітратів в 10 разів;
  • м Рівне, вул. Соборна, в’їзд в місто з боку Луцького кільця – по азоту амонійного в 1,3 рази, нітратів в 1,8 рази;
  • поблизу с. Зелений Гай, зі східного боку – по нітратів в 4,3 рази;
  • поблизу с. Грушвиця, з південно-західного боку – по нітратів в 1,7 рази;
  • поблизу с. Верхівськ, з південно-східного боку – по нітратів в 1,9 рази;
  • поблизу с. Городок, з південного боку – по нітратів в 1,8 рази.

«Разом з тим, перевищення показників в грунті може бути викликано не тільки залповим викидом оксидів азоту в повітря в результаті аварійної ситуації, а й бути результатом незадовільного ведення господарської діяльності, оскільки проби були відібрані в населених пунктах сільськогосподарських районів», – прокоментував Андрій Мальований.

За його словами, саме тому для об’єктивного розгляду наслідків аварійної ситуації Держекоінспекція направить запит на підприємство «Рівнеазот» щодо отримання даних моніторингових спостережень за станом ґрунтів.

Також планується залучення фахівців Госгеокадастра і Госпродпотребслужби для проведення консультацій і здійснення повторного відбору проб грунту на вміст азотовмісних речовин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *