Дві третини українських готелів в 2020р скоротили виручку на 40% і більше – UHRA

Близько третини українських готелів у 2020 році скоротили валову виручку на 40-60% в порівнянні з результатами 2019 року, ще для 30% готелів втрати перевищили 60%, свідчать результати опитування Асоціації готелів і курортів України (UHRA).

Згідно з опитуванням, 21% готелів зафіксували скорочення виручки на 25-40%. При цьому лише 4% опитаних відзначили зростання показника, а у 3% готелів виручка залишилася на рівні попереднього року, випливає зі звіту, представленого в ході прес-конференції “Оцінка впливу COVID-19 на готельну індустрію України” в середу.

При цьому більше половини опитаних готельєрів (57%) вважають, що повернення показників на рівень 2019 року стане можливим лише в 2022 році. У той же час близько 23% готельєрів очікують цього вже у 2021 році, 20% – в 2023-м і пізніше.

За результатами опитування асоціації, 75% опитаних готелів змушені були скоротити кількість персоналу в минулому році: чверть респондентів звільнили 10-20% співробітників, 33% – близько 20-40% і понад 15% готелів скоротили понад 40% персоналу. У той же час 22% готелів вдалося зберегти чисельність співробітників, і лише 3% найняли додатковий персонал через збільшення попиту.

За словами керівника напряму міжнародних відносин UHRA Івана Луня, готельєри були змушені вжити заходів для забезпечення роботи своїх об’єктів в умовах пандемії. Так, дві третини опитаних знизили ціни на свої послуги, 63% – почали роботу над підвищенням якості послуг: ремонт, репозиціонування, оновлення стандартів, зміна комплектації. Близько 33% респондентів також почали впровадження та оновлення цифрових і маркетингових інструментів.

Крім того, близько 27% операторів ввели додаткові послуги в своїх готелях, зокрема здачу приміщень під коворкінг і офіси, ще 7% – перепрофілювали деякі зони під приміщення з азартними іграми.

За даними UHRA, 55% готелів не мають активних банківських кредитів. У свою чергу близько 10% готельєрів зуміли домовитися з банками про перегляд кредитних угод, ще 9% знаходяться в стані переговорів, а 6% опитаних не змогли домовитися з банківськими установами.

Найбільш дієвими і очікуваними заходами з боку уряду для підтримки готельної галузі готельєри назвали компенсацію зарплати на період локдауна (76% опитаних), звільнення від земельного податку та податку на нерухомість (60%), зниження ПДВ для готелів (44%), скасування туристичного збору до кінця року (36%), компенсацію відсотків за банківськими кредитами (13%).

Крім того, більше половини (66%) готельєрів виступають за ефективний державний контроль за поширенням вірусу, тестування і вакцинацію замість обмеження роботи бізнесу і закриття кордонів.

В цілому, згідно з опитуванням, 70% готелів планують продовжувати роботу, незважаючи на карантинні обмеження. Ще 20% мають намір обмежити під час карантину деякі послуги та служби готелю. Близько 7% опитаних зазнають значних збитків і планують закрити готелю, а 2% респондентів знаходяться в процесі продажу бізнесу.

В опитуванні Асоціації взяли участь 122 готелі переважно категорії “три зірки” із середнім номерним фондом в 72 номери. При цьому дві третини респондентів – готелі з великих міст та обласних центрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *