ДТЕК ВДЕ в 2019 році направив на будівництво вітрових і сонячних електростанцій (ВЕС, СЕС) 8,9 млрд грн, що в 2,1 рази більше в порівнянні з 2018 роком, йдеться в річному звіті компанії.
Згідно з ним, завдяки цим інвестиціям компанія ввела в експлуатацію 740 МВт потужностей в зеленій енергетиці: дві черги Приморського вітропарку (200 МВт), Орловську ВЕС (100 МВт), Нікопольської СЕС (200 МВт) і Покровську СЕС (240 МВт).
Відпустка зеленої електроенергії збільшився в минулому році на 106% – до 1,4 млрд кВт ∙ г, говориться в документі.
У ньому вказується, що позитивний вплив на відпуск електроенергії надали також стабільно високі показники готовності обладнання та інфраструктури ВЕС і СЕС– 99,6% і 98,5% відповідно, що відповідає кращим світовим стандартам.
ДТЕК ВДЕ уточнює, що діючий портфель її проектів становить 950 МВт, в будівництво яких було інвестовано EUR1,2 млрд власних і позикових коштів, і такі інвестиції забезпечать щорічне скорочення викидів парникових газів в атмосферу на 2,6 млн тонн.
“Досягнення ясності в регуляторному середовищі про умови розвитку зеленої енергетики в Україні дозволить всім гравцям ринку ВДЕ прийняти рішення про подальші інвестиції. На даний момент інвестори ВДЕ і уряд України під патронатом Європейського енергетичного співтовариства беруть участь в медіації з питання реформування системи підтримки галузі”, – зазначається в релізі про річну звітність ДТЕК ВДЕ.
Згідно з ним, одним з питань медіації є погашення заборгованості за вироблену зелену електроенергію. Сьогодні борг ДП “Гарантований покупець” перед компаніями ВДЕ перевищує 9 млрд грн, а рівень розрахунків за березень 2020 року склав 11%, а в квітні і травні впав відповідно до 5% і 7%.