Доступна іпотека для первинного ринку житла збільшить попит в 2-3 рази – “Інтергал-Буд”

Попит на первинному ринку житла може зрости вдвічі-втричі, якщо державна програма доступної іпотеки під 7% буде поширюватися на житло, що будується, вважає комерційний директор будівельної компанії “Інтергал-Буд” Анна Лаєвський.

“Будівельні компанії дуже хвилює, чи може використовуватися ця програма для споруджуваних об’єктів, або нам знову пропонують кредитувати тільки готове житло. Я думаю, якщо програма буде працювати для споруджуваних об’єктів, то ми можемо збільшити розміри попиту і в два, і в три рази на первинному ринку нерухомості “, – розповіла Лаєвський в ході веб-конференції” Покупка житла в 2021 році: стратегії для інвесторів і поради експертів “в четвер.

За її словами, в проектах будівельних компаній з надійною репутацією на етапі введення в експлуатацію, як правило, залишається дуже мала кількість квартир.

“Наприклад, у нас більше 90% на момент введення вже продані”, – пояснила Лаєвський.

Вона зазначила, що забудовники також готові брати на себе зворотний викуп квартир, якщо покупець не зміг виплачувати іпотеку, або надавати фінансові гарантії банкам або державі в рамках іпотечної програми.

Крім того, важливо попередити зловживання програмою, наприклад, встановити обмеження “1 квартира на 1 сім’ю”, вважає Лаєвський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *