Дослідження: Третина малого бізнесу за час карантину втратила більше 50% доходів

Третина малих підприємців, а саме 33% втратили 50-75% своїх доходів.

Такими є результати опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) серед учасників проекту Unlimit Ukraine.

«Також підприємства повідомляють про значне зростання дебіторської заборгованості. Ще 44% зазнали до 50% втрат від доходів, а 7% підприємств розглядають варіант закриття. І тільки в 14% не відбулося ніяких змін в роботі або ж навіть зріс дохід », – йдеться в повідомленні.

Щоб досягти докарантінних темпів розвитку, 38% підприємців знадобиться один рік, 25% – два і більше року, 19% – близько шести місяців. Тільки 3% повідомили, що рівень розвитку їх бізнесу не змінився.

Допомогти у відновленні компаніям можуть застосовуватися такі заходи підтримки від держави – зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, надання більш дешевого кредитного ресурсу і скасування штрафних санкцій за податкові порушення до кінця року.

Більшості компаній, а саме 48%, вдалося зберегти заробітну плату персоналу в незмінному вигляді, тоді як 29% були змушені скоротити розмір оплати праці, а ще 19% – відправити працівників у відпустку без збереження зарплати.

Зберегти персонал компанії в незмінному складі змогли 59% підприємств. Ще 33% компаній торкнулося скорочення, а ось 6% навіть зараз шукають нових працівників.

Бізнес готовий повертатися до роботи – 54% компаній відновлять свою оффлайн діяльність протягом травня-червня. У той же час 60% підприємців розглядають можливість повного або часткового переходу на віддалений режим роботи. Крім гнучкості в роботі, це ще й спосіб скоротити витрати на оренду офісу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *