Дослідження: Попит на здорові продукти буде рости

Споживчий попит на корисні для здоров’я продукти і очікування більшої прозорості і екологічності на всіх етапах виробництва і збуту продуктів харчування будуть зростати.

Про це свідчать результати глобального експрес-опитування думки споживачів, проведеного в березні 2021 р компанією PwC.

«Багато з тенденцій, які зараз визначають майбутнє споживчих ринків, в цілому будуть мати виражений вплив і на майбутнє продовольчого ринку.

Навіть до пандемії серед споживачів спостерігалася тенденція до попиту на корисні і екологічно чисті товари для здоров’я і продукти харчування, а також до обмеження споживання певних груп продуктів харчування і до вживання харчових добавок », – наголошується в повідомленні.

Дослідження думки споживачів показало, що половина респондентів в світі включає в свій раціон більше рослинних продуктів з метою сприятливого для навколишнього середовища харчування. Очікується, що ця тенденція посилиться і буде набирати обертів.

«Споживачі вимагають підзвітності та прозорості по ряду соціально-екологічних питань в харчовій промисловості, включаючи скорочення обсягів відходів упаковки, прозорість ланцюга поставок і справедливі практики в трудових відносинах. Відповідати цим очікуванням доведеться всім учасникам виробничо-збутового ланцюга харчової промисловості, включаючи агробізнес, виробників товарів широкого споживання і підприємства роздрібної торгівлі, якщо вони хочуть залишитися на ринку », – вважають експерти.

PwC прогнозує, що багато споживачів будуть віддавати перевагу продуктам, виробленим з місцевих інгредієнтів, в основному через їх користі для екології і суб’єктивної цінності для цих споживачів. І як показує дослідження, споживачі і далі будуть готові платити більше за такі товари.

«Але продукти харчування масового виробництва також залишаться на ринку, адже деякі споживачі перш за все орієнтуються на ціну, якість і доступність, особливо при покупці певних видів товарів», – вважають фахівці.

Майбутнє продовольчого ринку також буде характеризувати все більша персоналізація. Компанії з доставки готової їжі та інноваційні продуктові магазини вже забезпечують своїм клієнтам індивідуально розроблений процес покупки, для чого просять споживачів відповісти на ряд питань про стан здоров’я і раціоні харчування.

«Якщо споживачі не хочуть бачити продукти, які містять, наприклад, глютен, вони отримують власну, автоматично підібрану саме для них вітрину продуктів, яка відповідає саме їхнім потребам і очікуванням», – пояснюють в компанії.

Харчову промисловість трансформують і зміни бізнес-моделей. Гравці продуктового рітейлу і ринку товарів широкого споживання переглядають свою взаємодію один з одним і споживачами в цифровому середовищі, яка стрімко змінюється і забезпечує канали поставки безпосередньо споживачеві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *