Дослідження: На ринку автоперевезень – профіцит зерновозів

Майже абсолютна більшість перевізників і вантажовласників зернових культур (90,6%) вважає, що на ринку існує профіцит автомобілів-зерновозів.

Про це свідчать дані опитування Zernovoz.ua.

«З огляду на існуючий профіцит і високу конкуренцію, готові змінити партнерів в поточному сезоні 38,3% опитаних, вважають за краще працювати з перевіреними контрагентами 61,7%», – додають експерти.

Крім того, переважна більшість учасників опитування, а саме 64,6% вважають, що ставки фрахту на перевезення пізніх культур впадуть, ще 25,3% впевнені, що тарифи будуть на рівні минулого року.

При цьому 83,7% відповіли, що ставки під час збирання ранніх культур їх не задовольнили.

Експерти також пояснили причини таких очікувань учасників ринку.

«По-перше, протягом червня-серпня 2020 року ціни на дизпаливо зросли в середньому на 5,6%, в той же час нафта основних сортів на міжнародних біржових майданчиках виросла на 21,7-22,4%», – додали експерти , помітивши, що вартість пального займає 33-35% в операційних витратах перевізників.

По-друге, зниження валових зборів основних культур, затримка в збирання ранніх зернових, яка спостерігається в поточному сезоні, а також стримування виробниками продажів згладили зростання попиту на послуги автомобілів зерновозів в червні-липні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *