Дослідження: Майже 40% українських компаній потрібен рік для відновлення після карантину

Щоб досягти докарантінного рівня розвитку, на думку 20% підприємців, знадобиться шість місяців, а для 39% – близько року.

Такі дані результату дослідження, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА).

Так, більшість з опитаних компаній готові відновити офлайн-роботу або повернутися в офіс вже найближчим часом – 35% в травні і 34% – в червні. До того ж, 16% опитаних повідомили, що вже відновили роботу або ж зовсім не припиняли її на період карантину у зв’язку з особливостями діяльності компанії. Ще 15% не планують поки повернення в офіс або ще не визначилися з остаточною датою.

В контексті організації роботи в офісі 42% планують впровадити гнучкий або позмінний графік роботи, ще 13% будуть рекомендувати своїм працівникам продовжувати роботу з дому. До поетапного виходу на роботу, починаючи з 25% працівників в офісі з можливим збільшенням до 50%, готуються 20% компаній. Ще 17% підприємств готові до виходу 50% співробітників з перших тижнів з можливим розширенням до 75%.

Грунтуючись на досвіді останніх кількох місяців, 62% директорів повідомили, що розглядають варіант повного або часткового зміни режиму роботи на віддалений на постійній основі. Більшість з них готові дозволити до 50% персоналу працювати віддалено.

Більшості компаній вдалося зберегти заробітну плату працівникам в незмінному вигляді – про це повідомили 62% респондентів. Скорочення заробітної плати торкнулося 23% компаній, в той же час 7% збільшили заробітну плату для деяких категорій працівників. Ще в 3% випадків деякі категорії працівників пішли в неоплачувану відпустку.

Зберегти персонал компанії в незмінному складі вдалося 82% бізнесів, а 8% навіть зараз шукають нових співробітників. Відповідно, 11% компаній були змушені скоротити свій штат.

Якщо говорити про фінансові результати двох місяців карантину, то більшість бізнесів повідомляють про втрати. Так, 36% опитаних отримали до 20% втрат від доходів, ще 28% – на рівні 20-50% і 18% – 50-75% втрат від доходів. Тільки 11% повідомили, що ніяких змін не відбулося, а 3% змогли збільшити дохід до 20%.

На думку підприємців, сьогодні бізнес потребує підтримки, і серед найдієвіших варіантів були названі такі заходи:

• зниження податкового навантаження на фонд оплати праці;

• введення виплати допомоги працівникам за рахунок фонду соціального страхування з 1-го дня хвороби працівника;

• скасування штрафів за порушення податкового законодавства до кінця року.

«Очевидно, що протягом наступних одного-двох років нам доведеться розбиратися з наслідками цієї вимушеної зупинки роботи бізнесу і працювати в посиленому режимі. Будемо сподіватися, що епідеміологічна ситуація буде сприятливою, і компанії зможуть вже зараз перейти до етапу відновлення без повторення карантинного сценарію », – коментує виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

Для довідки: опитування проводилося в період з 12 по 21 травня 2020 року. У ньому взяли участь 105 учасників – керівників членських компаній Європейської Бізнес Асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *