Більше 3/4 промислових виробників свинини налаштовані на подальший розвиток, незважаючи на економічні та епізоотична перепони.
Такі попередні висновки зробили аналітики Асоціації свинарів України (АСУ) за результатами моніторингу настроїв серед виробників свинини.
«Згідно з опитуванням промислових свиногосподарств, які сукупно містять більше 40% індустріального маточного або третину загального свинопоголів’я сільськогосподарських підприємств України, більш ¾ операторів заявили про готовність розвивати свинарський бізнес надалі.
З них 15% планують будівництво нових майданчиків в наступному році, 18% опитаних будуть продовжувати будівництво потужностей, розпочате в цьому році, близько 40% планують здійснити реконструкцію наявних виробничих майданчиків. Крім цього, понад 60% опитаних свиногосподарств планують часткове переоснащення комплексів, 10% – підвищення рівня автоматизації виробництва. Більше 40% учасників опитування збираються нарощувати поголів’я свиней в наступному році, в тому числі, третина – за рахунок імпорту свинопоголів’я », – уточнюють аналітики АСУ.
«Невизначеність щодо ринку землі та державної політики щодо свинарства, складності з отриманням дозвільної документації для запуску виробничих потужностей, що накладаються на складну епізоотичну ситуацію в країні залишаються ключовими обставинами – всі ці бар’єри змушують свинарів двічі подумати про реалізацію задумів розвитку», – пояснюють аналітики.
При цьому глобальний тренд до подорожчання свинини, очікування відносного сталості цін на виробничі ресурси, зокрема на корми, і стабільний попит на цей вид м’яса «обіцяють» виробникам більш високу прибутковість, додають в АСУ.
«З огляду на результати проведеного опитування, вітчизняних виробників свинини не лякають складнощі, що вселяє обережний оптимізм щодо майбутнього галузі», – зазначила керівник аналітичного відділу Асоціації свинарів України Олександра Бондарська.
Уточнюється, що до анкетування, проведеного напередодні 2020 р приєдналися оператори різних масштабів діяльності: від 200 основних свиноматок або 3 тис. Гол. одночасного утримання до флагманів ринку.