Дослідження: 20% тепличників впроваджують інноваційні технології

В середньому 20% тепличників впроваджують інноваційні технології та шукають методи поліпшення умов праці і зниження агрохімічної навантаження на навколишнє середовище.

Такі результати отримані в ході проведеного дослідження командою UHBDP.

Онлайн-опитування показало, що більшість тих, хто займається тепличним господарством, – це чоловіки (68%). Найбільш популярними тепличними культурами клієнтів проекту виявилися огірки (17%), томати (15%), зелень (10%), перець (10%) і редис (6%).

Дослідження показало, що найбільш популярними технологіями виявилися: застосування біопрепаратів, які використовує 74% опитаних, залучення дощових черв’яків (73%), обігрів теплиці (66%), примусове провітрювання і вирощування сертифікованого насіння (63%). Все це дозволяє знизити ризики закупівлі додаткових агрохімікатів, адже якісне насіння і подальші сходи менш уразливими до хвороб і шкідників. Біопрепарати забезпечують превентивний захист, а черв’яки перетравлюють складні органічні залишки в мінеральні сполуки, утворюючи гумус, що дозволяє кілька економити на добривах. Примусове провітрювання допомагає знизити ймовірність виникнення грибкових захворювань внаслідок застою повітря або перегрівання в жаркий період.

Найменш поширеними залишаються такі технології: залучення ентомофагів, мікоризи, використання тензіометрія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *