Дослідження: 15% молочних ферм планують нарощувати поголів’я

Молочні господарства планують в 2020 р ввести в експлуатацію 58 об’єктів області скотарства загальною потужністю понад 8 тис. Корів і більше 22 тис. Голів ВРХ.

Про це, з посиланням на дані Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства повідомляє Асоціація виробників молока (АВМ).

«Ця інформація повністю збігається з першими результатами опитування, які проводить АПМ серед молочних ферм України. Наші фахівці вже опитали майже 200 молочних господарств за підсумками їх господарської діяльності в 2019 р планів на 2020 р Опитування триває, однак з уже досвідчених господарств понад 20% планують в поточному році будівництво нових або реконструкцію існуючих приміщень молочно-товарних ферм.

Більше 10% відзначили, що, незважаючи на високу ціну на молоко-сировину продовжать скорочувати поголів’я, зокрема шляхом вибракування по продуктивності – на такі кроки господарства штовхає невпевненість у державній стратегії розвитку молочного скотарства та ризики старту обороту земель без пільгових умов для тих господарств, мають МТФ », – підкреслила віце-президент АВМ Анна Лавренюк.

Однак більше 15% опитаних підприємств навпаки планують нарощувати поголів’я. Стільки ж господарств, хоча не розглядають капітальні інвестиції або розширення, однак працюватимуть над підвищенням продуктивності стада і рентабельності виробництва молока. Над купівлею нового обладнання для МТФ розмірковують більше 10% опитаних

Більш детальна інформація про результати опитування буде оприлюднено на початку березня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *