Домашнє споживання, онлайн-вечірки та пошук нових смаків: світові тенденції в алкогольній галузі за 2021 рік

Алкогольні напої стали стійкими до криз у категорії споживчих товарів, адже, незважаючи на пандемію та інші економічні фактори, споживання та продаж алкоголю збільшилися за останні два роки. Delo.ua розказує про ключові тренди алкогольної галузі за 2021 рік.

З приходом пандемії звички та смакові уподобання споживачів змінилися. Це призвело до формування нових світових тенденцій у споживанні алкогольних напоїв.

Алкогольні напої преміум-сегменту

Це головний тренд у алкогольній сфері останнім часом. Люди збираються рідше, тому віддають перевагу якості та смаковим враженням кількості. Польща, Бразилія, Австралія, Колумбія, Мексика, Німеччина показали стрімке зростання преміум-сегменту у 2021 році порівняно з 2020 роком.

За даними Nemiroff, за минулий рік продаж преміум-сегменту бренду як в Україні, так і у світі зріс майже на 40%. А у категорії горілки, яка раніше вважалася нейтральною, зараз великий попит на нові яскраві смаки та натуральний склад.

Новий рівень домашнього споживання

Зміни способу життя людей та їх робочого режиму під час пандемії відбилися на загальній картині споживання спиртних напоїв. Весь цей час основними локаціями споживання залишалися будинок чи місцеві заклади.

Як результат, дослідження IWSR показують, що преміальне споживання алкоголю і професійніша міксологія потенційно можуть зміститися з традиційної торгівлі до домашніх умов. Ставлення споживачів до високих цін стане усвідомленішим, а цінність якості та смаку продукту підвищиться.

Діджиталізація

Дані IWSR показують, що обсяг електронної комерції в алкогольній індустрії на 16 ключових ринках у 2020 році збільшився майже на 43%, тоді як у 2019 році зростання становило лише 12%.

Прогнозується, що до 2025 року на цих ринках електронна торгівля становитиме близько 6% усієї роздрібної торгівлі. Для порівняння, ще у 2018 році ця частка становила менше ніж 2%.

Покупці вже не мають прив’язки до магазинів, як це було раніше. Споживачі активно використовують технології для замовлення напоїв онлайн, влаштовують онлайн-вечірки та роблять коктейлі вдома, використовуючи для цього онлайн-рецепти.

Для брендів дуже важливо супроводжувати споживачів на їхньому диджитал-шляху. Потрібно бути присутніми в інтернет-магазинах, дбати про доступну та зручну доставку, сприяти легкому пошуку товарів.

Жага нових смаків

Споживачі все частіше перемикаються між варіантами алкоголю або пробують нові напої. Дослідження IWSR демонструє інтерес до крафтового пива, міцних зельтерів, вина та японського віскі.

Також було відмічено, що переваги у смаках та категоріях напоїв багато в чому залежать не так від людини, як від приводів для вживання. У зв’язку з цим багато компаній змінили тактику: продаж товарів цільової аудиторії для них більше не є актуальним. Фокус змістився на відповідність конкретним випадкам споживання. Розширення наповнення портфоліо дозволяє багатьом брендам дотримуватися всієї повноти підходу, краще розуміти суміжні та конкуруючі категорії.

Люди шукають нові смаки та нестандартні поєднання, що викликають емоції. Наприклад, фудпейринг, нестандартна подача, захоплююча історія бренду, натуральні смаки з додаванням екстрактів ягід, фруктів та спецій та експерименти з інгредієнтами.

Крім того, світові бренди підтримують різні екоініціативи, відмовляються від пластику, переробляють відходи та виявляють соціальну відповідальність. І така тенденція лише посилиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *