Доходи українських виробників молока за 2 місяці зросли на 20%

За перші два місяці 2020 року доходи українських виробників молока перевищили минулорічні на 21,6%.

Про це повідомив економіст інвестиційного відділу The Food and Agriculture Organization Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

«В цілому досить непогано, враховуючи, що в даний час світовий ринок був під тиском коронавируса, але це на Україну не дуже впливало, тому що в цей період експорту не було і так», – підкреслив експерт.

Як і січневий показник, показник умовної прибутковості виробництва молока (УМВ) в лютому 2020 був найвищим за 6 років.

«Іншими словами, більше ніж в лютому 2020 р професійні виробники молока заробляли в цьому місяці останній раз аж в лютому 2014 г.», – вказав Андрій Ярмак.

Однак, в той же час, показник УМВ за місяць знизився відразу на 9,3% – найбільше падіння для Февраль за 5 років. Основна причина – зростання цін на концентровані корми.

Але, згідно з повідомленням, УМВ в лютому 2020 був все ще на 16,6% вище показника того ж місяця минулого року (в січні різниця була більше і досягала 26,5%).

За перші два місяці року доходи виробників молока перевищили минулорічні на 21,6%.

Андрій Ярмак зауважив, що в ситуації, коли світова економічна криза може стати реальністю, дуже важко прогнозувати що буде далі з цінами на корми і молоко. Адже варіантів розвитку подій дуже багато, від надзвичайно негативного, до помірно позитивного.

«Позитивним може бути сценарій, при якому український внутрішній ринок продовжить зміцнюватися. Однак вже зараз є ознаки негативного впливу ситуації на світових ринках – протягом декількох днів гривня втратила до 2% своєї вартості. Це не критично, але відчутно. Звичайно, помірна девальвація є позитивним для місцевих виробників але тільки за умови, що вона не впливає суттєво на споживання », – підсумував економіст інвестиційного відділу FAO.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *