До яких нових бід призведе зміна клімату – прогноз до 2030

“Кліматичні ризики і заходи у відповідь: фізичні небезпеки і соціально-економічні наслідки” – так називається новий звіт Глобального інституту McKinsey.

У ньому розглядається ризик екстремальної спеки в Індії, а також вісім інших потенційних фізичних ризиків зміни клімату протягом наступних трьох десятиліть – від майбутнього поставок продовольства в Африці до економічного впливу підвищення рівня моря і знецінення будинків у Флориді, пише fastcompany.com

Люди розраховують на виживання, в тому числі урожай, який вирощують, але справа в тому, що культури, які протягом тисячоліть росли при певних умовах, не можуть природно змінюватися відповідно до темпів глобального потепління. Інфраструктура в містах також оптимізована для зовсім іншого набору кліматичних змінних.

Складність кліматичних ризиків полягає і в тому, що клімат не тільки буде продовжувати змінюватися, то і в тому, що наслідки будуть залежати від місця розташування: в деяких точках система може досягти порога стійкості і повністю зруйнуватися.

Також одне яке-небудь вплив може призвести до багатьох інших ефектів. Наприклад, у Флориді, де підвищення рівня моря веде до повеней, це може знизити вартість будинків, в слідстві чого місто, втративши частину доходу від податку на нерухомість, буде мати менше можливостей фінансувати в нову інфраструктуру, необхідну для захисту населення.

Багаторазові кліматичні впливу можуть відбуватися одночасно. Спільноти, які найменше здатні заплатити за процес адаптації до змін клімату, будуть стикаються з найвищим ризиком.

Звичайно, ми вже спостерігаємо серйозні кліматичні впливу, включаючи катастрофічні пожежі, посуху, спеку і повені. Через десять років ці екстремальні події можуть стати як більш частими, так і більш інтенсивними.

У міру того як Земля прогрівається, очікується, що масштаби і час періодів посухи, до 2050 року зростуть до 80 відсотків, особливо в Середземномор’ї, на півдні Африки, в Центральній і Південній Америці. Фото: National Geographic

Дослідники розглянули наслідки сценарію з високим рівнем викидів і відзначили, що до 2030 року це станеться в будь-якому випадку, навіть якщо нам вдасться швидко скоротити викиди. Але на більш віддалене майбутнє скорочення викидів буде працювати.

Потепління також триватиме протягом, принаймні, десятиліття, навіть якщо світ досягне нульових викидів.

Дослідники вивчили 105 країн і виявили, що до 2030 року всі вони зіткнуться з підвищеним ризиком, по крайней мере, одного серйозного кліматичного впливу.

Мільйони життів можуть бути в небезпеці.

Ризик смертельної спеки існує для 360 мільйонів чоловік. До 2050 року це число може досягти 1,2 мільярда.

Наприклад в Індії при інтенсивному комбінованому нагріванні (35 градусів за Цельсієм) і вологості створюється ефект “вологої колби”, що перевищує поріг виживання людини – повітря стає настільки задушливим, що люди не можуть потіти. Хто сидить на вулиці здорова людина може перегрітися і померти, навіть якщо відпочиває в тіні.

До 2030 року є ймовірність, що цей тип смертельної спеки може вразити регіони в Індії, де проживає до 200 мільйонів чоловік. При цьому більшість людей в цих регіонах не матимуть кондиціонери. Летальний результат від теплових хвиль прогнозують на рівні 5% в рік.

Дослідники показали, як сильна спека і вологість можуть вплинути на бізнес. Так як багато роботи проходять на відкритому повітрі продуктивність може впасти на 15% до 2030 року, тому що буде дуже жарко, щоб працювати вдень. До 2050 року до 30% світлових годин можуть стати занадто спекотним для роботи.

Деякі райони Індії уживають заходів щодо адаптації, включаючи будівництво укриттів для охолодження і створення систем раннього попередження. Але країні також необхідно буде адаптуватися до інших проблем, включаючи брак води.

В іншому світі також потрібно буде підготуватися до конкретних ризиків. Є інструменти, щоб почати розуміти ці ризики і кількісно їх оцінювати, стверджують автори звіту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *