DEZEGA почала серійний випуск цивільних ізолюючих саморятівників, планує повністю зайняти ринок України

Компанія DEZEGA вивела на ринок України і почала серійне виробництво пожежних ізолюючих саморятівників DEZEGA EmSCAPE (близько 4 тис. Апаратів на місяць) для евакуації населення у разі задимлення або пожежі, розраховуючи на зростання попиту на них, в тому числі через почастішання випадків із загибеллю людей, і на посилення дотримання правил пожежної безпеки, повідомив глава ради директорів компанії Антон Сакович.

“На українському ринку сьогодні присутні дешевші фільтруючі саморятівники, але захищають вони тільки від певних газів і в певних випадках. Тобто коли напевно знаєш, які гази виділяються при горінні, а також є доступ кисню. Але такі ситуації трапляються вкрай рідко. Основна перевага EmSСАPE – повна ізоляція від навколишнього атмосфери “, – розповів він агентству” Інтерфакс-Україна “.

Ізолюючий саморятівник EmSCAPE має свій ресурс кисню і поглинач діоксиду вуглецю, який людина виділяє при диханні.

Сакович додав, що ізолюючі саморятівники для цивільного населення DEZEGA вперше випустила в 2012 році на замовлення для проведення ЄВРО-2012.

“Ми оснащували ними готелі і стадіони, але після чемпіонату запитів на випуск таких ЗІЗОД не було – і ми заморозили проект”, – зазначив він.

За словами голови ради директорів, на українському ринку присутні більш дешеві ізолюючі саморятівники китайського виробництва, але їх якість на сьогодні “вкрай низька”.

В інтернет-магазині Rozetka.ua саморятівники DEZEGA EmSCAPE в даний час продаються зі знижкою за ціною 2 тис. Грн (раніше – близько 3,4 тис. Грн).

Сакович відзначив, що з урахуванням поєднання ціна / якість планується зайняти 100% українського ринку ізолюючих ЗІЗОД, який сьогодні практично відсутній.

“Якщо ж говорити про конкуренцію з фільтруючими, то показник 50% ми будемо вважати хорошим результатом”, – додав він.

Оцінюючи потребу України в ізолюючих саморятувальниках, Сакович відзначив, що за існуючими правилами пожежної безпеки потенційна ємність – 4 млн EmSCAPE (дослідження 2019 г.).

“Відповідно до Закону України про пожежну безпеку, засоби індивідуального захисту повинні бути у всіх висотних будівлях, ТРЦ, промислових об’єктах, готелях, гуртожитках і т.п. Але, як показує практика, тільки після великих аварій, пожеж і великої кількості жертв робляться реальні кроки щодо підвищення рівня безпеки “, – зазначає Сакович.

За його словами, після ряду пригод в різних країнах почали приймати закони про обов’язкове використання саме ізолюючих ЗІЗОД.

“І на нашому основному ринку – гірничодобувному, після аварії збільшується попит на ЗІЗОД. На жаль, така людська натура. Подібне відбувалося після пожежі у висотній будівлі в Києві пару місяців назад і зараз після трагедії в Харкові в будинку для літніх людей. Тому ми активно підвищуємо культуру використання ЗІЗОД, щоб уникнути людських жертв надалі “, – підкреслив глава ради директорів DEZEGA.

Сакович повідомив, що на сьогодні компанія акцентує увагу на українському ринку, але вже відзначений інтерес до даної продукції в ОАЕ, Великобританії, Австралії.

“Поки цей попит не перекриває наші витрати на сертифікацію і виведення продукту на ці ринки. Після успішної реалізації проекту в Україні ми плануємо застосувати отриманий досвід і на інших ринках”, – додав глава ради директорів.

Він пояснив, що в загальному обсязі продажів DEZEGA навіть при дуже високому попиті на саморятівники частка EmSCAPE складе близько 5-7%, а при повному дотриманні правил пожежної безпеки – близько 10%.

DEZEGA – міжнародна компанія більш ніж з 60-річним досвідом декількох підприємств з розробки та виробництва гірничорятувального обладнання. Для українського ринку продукція виробляється на заводі компанії в Туреччині.

Фінансові показники роботи компанія не розголошує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *