Девальвація гривні стримує польських молочників від завоювання ринку України

Українські виробники свіжих молочних продуктів, перебуваючи під тиском зростання закупівельних цін на молоко сировину, в листопаді змогли переконати ряд торгових мереж в необхідності підвищення цін на їх продукцію.

Як говориться в повідомленні «Інфагро», вдалося домовитися про зовсім незначне підвищення, відповідало поставленій подорожчанням сировини, на 3-4%. І, схоже, в поточному році рітейлери навряд чи погодяться переглядати ціни ще раз.

«Європейські, особливо польські, постачальники не мають наміру відмовлятися від ідеї завоювання українського ринку свіжих молокопродуктів, хоча девальвація гривні в деякій мірі їх і стримує. У жовтні імпорт продукції з незбираного молока збільшився на 11% до 2,8 тис. Т, при цьому в порівнянні з жовтнем минулого року ввезення такої продукції зріс в два рази », – уточнюють аналітики.

Відзначається, що крім польських постачальників дуже стараються вийти на український ринок білоруські виробники.

«Минулого місяця з Білорусі завезли в Україну 260 т свіжих молокопродуктів. Серед постачальників найбільш помітна продукція компаній «Савушкін продукт», «Мілкавіта» і «Данон Пружани». Можна стверджувати, що далі бажаючих буде більше », – прогнозують фахівці.

У той же час, експорт продовжує скорочуватися. У жовтні з України вивезли 1,4 тис. Т свіжих молокопродуктів, що на третину менше у порівнянні з минулим роком, а окремо експорт молока скоротився в два рази до 800 т.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *