Дешевше не буде: “Київміськбуд” прогнозує масштабне підвищення цін на житло

У холдингової компанії “Київміськбуд” прогнозують зростання цін на житло в Києві на 15% в поточному році.

Про це повідомив голова правління “Київміськбуду” Ігор Кушнір в інтерв’ю порталу domik.ua, передають “Українські Новини”.

“Вважаю, що вартість квадратного метра в 2020 році буде тільки рости. За підсумками року зростання може скласти до 15%. Сьогоднішня вартість квадратного метра – це мінімальна ціна. Я не вважаю елітне житло – там свій алгоритм, тенденції, настрої. Ми говоримо про соціальному, доступне житло, зараз виходимо на собівартість 19-20 тисяч грн за квадратний метр. Це вартість землі, робіт, інфраструктури, заробітку підприємства. Будівельно-монтажні роботи на сьогодні обходяться приблизно в 14-15 тисяч грн за квадратний метр “, – сказав Кушнір.

За його словами, скасування пайової участі не приведе до здешевлення квартир на первинному ринку нерухомості.

“По-перше, зростає вартість комплектуючих будівництва. По-друге, забудовники змушені постійно підтримувати на конкурентному рівні зарплату будівельникам. Багато з них вже поїхали будувати Європу, а ті, що залишилися, хочуть еквівалентну зарплату. По-третє, витрати на землю, мережі, рекламу – це все не стоїть на місці. Так що, дешевше не буде “, – зазначив Кушнір.

Він додав, що скасування пайової участі може поліпшити інвестиційний клімат в країні та залучити іноземних інвесторів, що позитивно відіб’ється на економіці.

Однак при цьому важливо не пустити на самоплив питання будівництва супутньої соціальної інфраструктури – резюмував Кушнір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *