Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі порушила антидемпінгове розслідування відносно імпорту в Україну алюмінієвих сходів походженням з Китаю, Словаччини, Польщі та Білорусі.
Відповідне рішення комісії від 27 серпня було оприлюднено в газеті “Урядовий кур’єр” від 1 вересня, передає “Інтерфакс-Україна”. Воно вступає в силу з моменту публікації.
Скаргу до комісії подало ТОВ “Вірастар Індастріз” (Київ). МКМТ встановила, що імпорт алюмінієвих сходів зі згаданих країн міг вестися за демпінговими цінами і рівень демпінгової маржі не може вважатися мінімальним, а обсяги імпорту незначними.
Як відзначають в комісії, в скарзі компанія привела досить доказів, що алюмінієві сходи імпортуються в обсягах, які можуть завдати шкоди національному виробнику у вигляді суттєвого перешкоджання створенню або розширенню виробництва.
Відзначається, що “Вірастар Індастріз” є новим виробником (виробництво запущено в 2020 році) і зараз знаходиться в процесі освоєння нового виробництва, про що свідчить нестабільність його діяльності (низький рівень завантаження потужностей і недосягнення точки беззбитковості). Іншу продукцію заявник не виробляє.
При цьому обсяги експорту товару з Китаю, Словаччини, Польщі та Білорусі зросли в абсолютних показниках, а ціни демпінгового імпорту могли перешкоджати значного зростання цін, який міг би бути при відсутності такого імпорту.
“Вірастар Індастріз” зареєстрована в лютому 2019 року зі статутним капіталом 4,5 млн грн. 49% компанії належить ТОВ “Ю Фьючер Україна” (кінцевий бенефіціар – Василь Хмельницький), ще 31% володіє Сергій Алексєєнко, 20% – Олексій Алексєєнко. У 2020 році виручка компанії склала 41,4 млн грн, чистий прибуток – всього 25,5 тисячі грн.
Virastar почав діяльність з імпорту європейської продукції, згодом запустивши своє виробництво і ставши єдиним виробником алюмінієвих сходів в Україні.
Влітку 2021 року компанія стала резидентом індустріального парку “Біла Церква” (Київська область) – проекту холдингової компанії Хмельницького UFuture, почавши працювати в побудованому “під ключ” промисловому приміщенні площею 3,2 тисячі квадратних метрів.