Дефіцит молока змушує переробників оперативно реагувати

Перехід від старих до нових запасів кормів, а також негативний погодний фактор в липні – на початку серпня привели до зниження надоїв і пропозиції сировини на переробку в Україні.

Про це йдеться в повідомленні «Інфагро».

«Виробничі показники цього року помітно просіли в порівнянні з минулим роком, що спровокувало в серпні більш різке в порівнянні з очікуваннями подорожчання закупівельної вартості сирого молока», – відзначають експерти.

Виробництво молока сільськогосподарськими підприємствами за 7 місяців тримається на відносно стабільному рівні (-1,1%), але показник липень 2020 / липень 2021 показав падіння майже на 5%. З огляду на, що поголів’я в категорії залишилося таким же, причиною можна вважати якість фуражу і погодний фактор.

«Зростання закупівельних цін молока сировини і нові запаси кормів однозначно« розправлять крила »виробникам молока, але переробники стають все більш затиснутими в цінові кліщі. Раніше в літній період виробники свіжої категорії і сирів традиційно заробляли, користуючись сезонним зниженням закупівельних цін. Але в 2021 році ситуація помітно погіршилася: взимку рентабельність в більшості випадків йшла в мінус, а влітку відігратися не вдалося через стабільних цін на сировину », – пояснюють аналітики.

В результаті обсяги переробки під свіжу категорію зменшилися за рахунок скорочення літніх акцій практично у всіх ключових операторів ринку.

«Тепер, щоб залишатися в плюсі ​​на тлі сезонної інфляції по сировині, переробники змушені оперативно змінювати оптові відпускні ціни на продукцію. І на перший план виходять гнучкість переговорів з мережами по-поводу їх обмежень і здатність споживача реагувати на постійне подорожчання продукції на полиці », – відзначають в« Інфагро ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *