Дефіцит молока заміщається виробництвом молоковмісних продуктів

Багато операторів молочного ринку в умовах дефіциту сировини і дорожнечі натуральних молочних продуктів знаходять вихід у виробництві продуктів молоковмісних.

Як повідомляють аналітики “Інфагро”, споживання таких продуктів в країні скорочується, і з експортом деяких видів з’явилися проблеми. Однак в Україні використовуються величезні обсяги пальмового масла і його фракцій. Наприклад, імпорт такого товару за 10 місяців поточного року склав понад 180 тис. Т. Значна частина цього обсягу була використана на випуск всіляких спредів, сирних продуктів і згущеного молока.

«Тобто, дефіцит молока в певній мірі гаситься заміщенням переробниками молочного жиру пальмовою, ну і звичайно ж імпортом», – пояснюють фахівці.

Зростання імпорту загрожує не тільки переробникам, а й виробникам молока сировини, вважають вони.

«Адже якщо в Україні зайдуть серйозні постачальники імпортних молокопродуктів, то це надовго, і вітчизняні виробники молочних продуктів вже не зможуть їх потім« посунути »на полиці. А це означає, що додаткова сировина в перспективі їм не знадобиться. Тому зараз всім – і виробникам, і переробникам молока, потрібно об’єднувати зусилля і досягати від уряду дієвої програми з порятунку галузі », – вважають експерти.

Нинішня підтримка поки явно не дозволяє будувати оптимістичні прогнози, зазначають в “Інфагро”. Обіцяні тваринництву на наступний рік 2,5 млрд грн держпідтримки (разом зі зберіганням і переробкою всієї сільгосппродукції), точно не виведуть галузь із кризи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *