Число страховых компаний в Украине уменьшается, но их доходы растут: кто зарабатывает больше всех

В Україні загальний чистий прибуток life-страховиків за 9 місяців 2021 року склав 280,7 мільйона гривень. При цьому кількість таких страховиків з ліцензіями, що діють, за повний 2021 рік знизилася з 20 до 13.

Про це свідчать дані спільного дослідження R&D центру YouControl та фінансового аналітика Романа Корнілюка.

Незважаючи на скорочення кількості компаній на ринку, сумарний обсяг зароблених премій life-страховиків зростає на 17% щорічного. Якщо за перші 9 місяців 2021 року валові надходження страхових платежів досягли 4,2 мільярда гривень, то за аналогічний період 2020 року, за даними НБУ, було зібрано менше ніж 3,6 мільярда гривень.

Дослідники пояснюють, що низький рівень виплат сприяє прибутковості компаній. За обсягом зароблених чистих страхових премій серед компаній страхування життя в Україні визначилася п’ятірка лідерів:

  • “Метлайф” – American Life Insurance Company, США;
  • СК “ТАС” – вітчизняна компанія, що входить до однойменної бізнес-групи Сергія Тігіпка;
  • ПЗУ Україна Страхування Життя” ‒ PZU SA, Польща;
  • “Уніка Життя” ‒ UNIQUA Insurance Group, Австрія;
  • “АСКА-Життя” – найстаріша українська приватна компанія у сфері life-страхування, кінцевими бенефіціарами якої є Рінат Ахметов.

Фото 2 — Количество страховых компаний в Украине уменьшается, но их доходы растут: кто зарабатывает больше всех

П’ятірка лідерів за обсягом зароблених чистих страхових премій Фото: дослідження R&D центру YouControl

За останні п’ять років (2016-2021 роки) дещо змінився рейтинг лідерів ринку страхування життя. Лідером за обсягом премій стабільно залишається “Метлайф”.

“Кілька посилилися позиції “ТАС” і “PZU”. Спостерігається певне зниження в рейтингу місця СК “Уніка життя”, яка все ж таки тримається на почесному четвертому місці. Серед компаній другого ешелону найбільш помітна висхідна динаміка компаній “Аркс Лайф”, “Форте Лайф” “І СК “ГЛІ”. Їм вдалося піднятися на 3 рядки за аналізований період 2017-2021 років”, – резюмували дослідники.

Фото 3 — Количество страховых компаний в Украине уменьшается, но их доходы растут: кто зарабатывает больше всех

Рейтинг лідерів періодично змінюється. Фото: дослідження R&D центру YouControl

Експерти пояснюють не надто інтенсивну динаміку ренкінгу у life-страховиків вузькістю ринку та вищими бар’єрами для входу нових гравців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *