Через падіння попиту новобудови можуть залишитися без аптек і магазинів

Різке зниження попиту на нові квартири призвело до того, що забудовники почали вносити зміни в концепцію своїх житлових об’єктів.

Про це пише видання UBR.

Через карантин більшість бізнесу знаходиться на “паузі” і це може привести до того, що комерційні приміщення деякий час буде нікому заповнювати і покупці в результаті не отримають обіцяний “інфраструктурний комплекс” в ЖК. Йдеться тільки про торгово-інфраструктурної складової житлових комплексів.

Якщо після карантину попит не збільшиться, то забудовники можуть піти на радикальні заходи, а саме можуть здешевлювати свої проекти, використовуючи будівельні матеріали за низькими цінами. В першу чергу така тенденція торкнеться ЖК економ-класу.

Ціна на будівельні матеріали безпосередньо залежить від курсу долара і в разі, якщо після карантину вартість $ 1 буде більше 29 гривень, відповідно вартість будматеріалів переглянуть і ціна може вирости до 10%.

Пропозиція і попит

За оцінками учасників на ринку, попит на “первинку” в Києві впав на 15% -20%, в деяких випадках падіння досягло 60-70%. Тому забудовники, які реалізують проекти економ-класу можуть провести реконцепцію за рахунок інфраструктурного комплексу, щоб поліпшити його. Експерти відзначили, що до кінця 2020 року біля 40% споруджуваних ЖК економ-класу по всій Україні можуть пройти часткову реконцепцію.

Що зміниться

Часткова реконцепция має на увазі собою перегляд політики створюваної інфраструктури та прибудинкової простору. Це означає, що в будинках економ-класу і деяких комфорт-класу замість запланованих і обіцяних забудовниками сервісів залишаться порожні простору. Наприклад, це відсутність в будинку аптек, кафе чи магазинів. Таким чином покупці квартир залишаться без певного сервісу біля будинку. Як відзначають експерти на ринку, що акцент на продажу майже повністю себе вичерпав.

Тренди в майбутньому

Розвиток ринку житлового будівництва в найближчому майбутньому буде з більш концептуальним підходом до планування об’єктів інфраструктури. А саме: мікс продаються і здаються приміщень в довгострокову оренду і розуміння, яких рітейлерів залучати, щоб забезпечити мешканців певним сервісом.

Безсумнівно, забудовникам вигідно дотримуватися початкової концепції, щоб залучати нових покупців житла. А також це допоможе зберегти статус ЖК до закінчення його будівництва.

Як змінити підхід

З 2018 року за плануванні будівництва ЖК забудовники змінили підхід до створення концепту. В основному, вони ставили акцент на забезпеченні жителів комплексу різної інфраструктури та зон відпочинку. На сьогоднішній день забудовники часто виставляють на продаж комерційні площі і по суті позбавляють себе можливості впливати на покупців цих площ. Так як спочатку при забудові можуть бути заявлені до відкриття одні об’єкти, а за підсумком вони можуть бути іншими.

Інвестор, який купує комерційну площа часто здає це приміщення в оренду, а вже сам орендар вирішує, як застосувати цю нежитлову територію. Тому майбутні мешканці квартир стикаються з тим, що купують житло з урахуванням, що поруч буде побудований дитячий майданчик, дитячий садок, магазин або салон краси, але за підсумком інфраструктура може бути застосована для інших цілей і об’єктів.

В даному випадку забудовникам можна застосовувати змішані схеми, коли частина комерційних приміщень можуть бути продані, а деякі залишаться у власності та управлінні забудовника.

В умовах кризи забудовникам потрібно грамотно планувати об’єкти комерційної нерухомості, щоб залучати більше покупців житлового приміщення. Відповідно виграють ті забудовники, хто створить більш продуману інфраструктуру і комерційну складову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *