Через коронавируса продажу закладів громадського харчування в Україні впали на 26%

Після введення карантину у ресторанів та інших закладів громадського харчування різко впали продажі. Причому вони різко знизилися не тільки в столиці – на 24% за чотири дні карантину в порівнянні з аналогічним періодом минулого тижня – але і у всіх найбільших обласних центрах. Так, у Львові показник просів в середньому на 23%, в Харкові – на 20%, в Одесі та Дніпрі – на 24%.

Про це свідчать результати дослідження компанії по автоматизації кафе, ресторанів і магазинів Poster, засноване на даних близько 3500 діючих закладів України.

“Уже зараз ясно, що карантин через пандемію короновіруса викличе один з найбільших криз в сфері HoReCa в Україні за останні роки”, – говорить Родіон Ерошек, співзасновник і CEO компанії по автоматизації закладів Poster.

Багато закладів, діяльність яких офіційно припинена через введеного владою карантину, намагаються терміново переорієнтуватися на доставку. Ті, хто не встиг зробити цього раніше, встають в чергу на підключення до сервісів Glovo або Uber Eats, хтось – організовує свою доставку, перетворюючи офіціантів у тимчасових кур’єрів.

Формати закладів, які раніше, в принципі, не працювали з доставкою – бари, паби, кав’ярні, закладу з караоке, кальянні – також борються за гостей: багато хто пропонує акції і знижки за самовивіз страв і напоїв.

“Ми поки чекаємо. Хочеться зрозуміти реальні потреби людей під час карантину. Щось підказує мені, що і доставка працювати не буде. Сидячи вдома з гречкою, я не замовляю доставку їжі, з супермаркету – так, з аптеки – так, а ось з ресторану – під питанням “, – зазначив ресторатор, засновник пабів” Кеди мистецтвознавця “(Київ, Дніпро) Денис Жаткін.

З причини значної шкоди, який несе ресторанний бізнес через закриття закладів, хмарна система автоматизації для кафе, ресторанів і магазинів Poster відкриває безкоштовний доступ закладам до Poster Shop – конструктору сайту-вітрини для закладів. Онлайн-меню ресторатори можуть просувати через соціальні мережі або інші канали комунікації з гостями. Офіціанти, які сидять без роботи, на пару тижнів стають кур’єрами або ж люди можуть самі забрати їжу на винос.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *