Через карантин продажу свіжих грибів скоротилися на 40%

За період карантину продажу свіжих грибів впали приблизно на 30-40%, сушених – до 50%.

Про це в ефірі «брейншторм марафону» розповів генеральний директор ПП «СтарМакс» Микола Іващук. Хоча, зазначив він, для грибників це був якраз сезон, адже тривав Великий Піст.

«Зараз деякі замовлення відновлюються. Один з клієнтів замовив у нас велику партію на 17 червня, ще один чекає продукцію наступного тижня. Знадобиться певний час, щоб ринок ожив », – каже Іващук.

Так як багато покупців відмовилися від замовлень, підприємство почало активно сушити печериці.

«Насушити багато, склад забитий. Зараз у нас приблизно на 400 тис. Грн готової продукції », – ділиться Іващук.

Вирощування грибів – це динамічний бізнес, де щотижня треба грузиться сировиною, швидко збувати готову продукцію. Тому в сушці він бачить величезну перспективу. Особливо це напрям почав розвиватися на Буковині після того, як закрився збут в Росію.

У планах «СтарМакс» – перехід на інтенсивне вирощування. «Ми отримали кредит від інвестфонду FinStream, і протягом кварталу хочемо подвоїти свої обсяги», – каже Іващук.

З іншого боку, це допоможе підприємству вийти в прибуток. «До сих пір за квартал отримували 50-100 тис. Грн негативного балансу. Перший квартал цього року ми закрили зі збитками всього 2 тис. Грн. Не будь карантину, вийшли б і в прибуток », – додає гендиректор підприємства.

Важливу роль в цьому процесі зіграла переорієнтація збуту. «СтарМакс» з недавніх пір почав роздрібні продажі і торгує з оптовими клієнтами. Від співпраці з мережами відмовилися, тому що довго доводиться чекати розрахунки.

«Дебетове сальдо по мережах доходило до 200-300 тис. Грн. При цьому центральні офіси знаходяться в столиці, тому достукатися і знайти відповідального менеджера дуже важко », – зазначив Іващук.

Для довідки: ПП «СтарМакс» спеціалізується на вирощуванні, сушінні, консервації, експорті грибі і виробництва продукції на їх основі. Місячна потужність з виробництва свіжих грибів становить 15-16 т. Підприємство розташоване в Чернівецькій області, працює на ринку 7 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *