Через карантин припинили роботу близько 700 тисяч представників малого бізнесу – ТПП

В Україні внаслідок запровадження карантину зупинили роботу близько 600-700 тисяч підприємців, малих підприємств сфери послуг, установ сфери освіти, які дають роботу 3,5-4 млн осіб.

Таку оцінку озвучив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков в ток-шоу “Народ проти” на телеканалі ЗІК, повідомляє прес-служба організації.

“Сьогодні важливо зберегти людські життя. Але в нинішніх умовах важливо зберегти і малий бізнес. Важливо не допустити банкрутства і закриття малого бізнесу. На щастя, в 95% випадків підприємці можуть домовитися з власниками орендованих приміщень про умови роботи, тому що орендодавці та орендарі взаємозалежні . Цьому сприяє, в тому числі, визнання карантину форс-мажором на законодавчому рівні. у тих випадках, коли сторони не можуть домовитися, торгово-промислові палати видають сертифікати про факт форс-мажору, з до торимі підприємці можуть захищати свої інтереси в суді “, – зазначив Чижиков.

Торгово-промислова палата України ініціювала ряд пропозицій щодо підтримки бізнесу.

Три з них були враховані в законопроектах №3219 і №3220: на період карантину звільнення від сплати ЄСВ, скасування штрафів і пені за несплату та неповну сплату цього податку, мораторій на проведення планових перевірок.

“Зараз дуже актуальне питання відстрочки у погашенні банківських кредитів, виданих підприємцям, незастосування штрафів і пені за затримку виплат. Для пошуку рішення необхідний діалог банків і Національного банку. Торгово-промислова палата буде вносити цю пропозицію в підготовлюваний законопроект по комплексу більш широких заходів підтримки бізнесу “, – додав глава ТПП.

За даними Національного банку України, станом на кінець січня 2020 року об`єм кредитного портфеля для МСБ склав 6,2 млрд грн. 44% кредитних коштів надані терміном до 1 року, 52% – строком від 1 до 5 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *