Через карантин більшість готелів України вже закрилися і готуються скорочувати персонал

У зв’язку з закриттям кордонів і надзвичайними карантинними заходами Всесвітня рада з подорожей і туризму (ВТТС) на початку березня попередив, що кількість міжнародних подорожей може впасти на 25% в цьому році, під ризик потраплять 50 млн робочих місць, пов’язаних з туристичною індустрією. А в Україні вже переважна більшість готельєрів -96% – відзначили різке зниження попиту з 13 березня 2020 року.

Такими є результати опитування, проведеного серед 205 представників сектора послуг тимчасового розміщення з усієї України аналітиками Colliers International і Vertex Hotel Group, з метою оцінки впливу епідемії Covid-19 на ситуацію на ринку.

За даними дослідження, через карантин відзначається істотне зниження заповнюваності готелів та інших закладів, що надають послуги тимчасового розміщення. Так, 85% всіх опитаних респондентів або вже закрили свій заклад, або готуються до закриття, або думають над цим. У той же час серед опитаних представників 5-зіркових готелів – 42% відзначили, що не планують закривати заклад ні за яких обставин.

Респонденти також оцінили орієнтовні економічні втрати на період з 13 березня і до 3 квітня 2020 на результаті обмежувальних карантинних заходів. Найбільші втрати фіксують представники п’ятизіркових готелів – 40% респондентів оцінюють втрати від 3 млн грн, 10% – більше 8 млн грн. Більше половини (60%) представників 4- і 3-зіркових готелів оцінюють економічні втрати з 13 березня по 3 квітня від 500 тисяч грн до 3 млн грн. 70% респондентів, що представляють готелі інших класів, оцінюють втрати в 500 тисяч грн.

Бізнес змушений реагувати і приймати необхідні антикризові заходи, щоб зменшувати збитки. Близько половини (47%) опитаних представників 5-зіркових готелів вдаються до комплексних заходів з метою зменшення збитків: переведення працівників у відпустку за свій рахунок, виведення з експлуатації номерного фонду, зменшення маркетингових бюджетів, тощо. Опитані, які представляють готелі інших класів, найбільш часто відзначали, що одним із заходів виходу з кризи є відправка працівників у відпустку за свій рахунок.

За підсумками дослідження, майже 30% опитаних представників готелів з номерним фондом більше 100 номерів відзначають, що доведеться скоротити від 50 до 150 співробітників, 45% відзначили, що скоротять до 10 робочих місць. Більше половини (61%) готельного бізнесу з номерним фондом до 50 номерів планують скоротити до 10 робочих місць, ще 30% респондентів відзначили, що скоротять від 10 до 50 співробітників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *