Через дощі виробники черешні втратять від 80% врожаю

Потенційна втрата врожаю черешні через проливні дощі на сьогоднішній день знаходиться на рівні 80%.

У цьому в коментарі для AgroPortal.ua розповіла агроном-садівник компанії «Аврора» Євгена Никитюк.

«Ми поки не можемо повноцінно оцінити втрати, так як дощі йдуть, і триватимуть ще деякий час. Але надія залишається тільки на 20% врожаю. Хоча і вона тане з кожним днем ​​», – каже Никитюк.

За її словами, спочатку сформувалися стресові умови для рослин, в стресі вони знаходяться і зараз.

«За 10 років моєї практики не було жодного разу подібної ситуації. Наші агрономи, які працюють більше 35 років, теж не можуть згадати весну з такими опадами », – каже фахівець.

Вона додає, що в цьому році сильно відтягнули період вегетації черешні, він змістився десь на 2-2,5 тижні, можливо навіть три.

«Це провокує те, що дерево знаходиться в стані стресу. Воно скидає весь потенційний урожай. Плоди просто осипаються. Крім цього, починається біологічне дозрівання, черешня набирає зайву вологу і починає розтріскуватися », – розповідає агроном-садівник компанії« Аврора ».

Захистити сади будь-якими засобами в поточних умовах неможливо.

По-перше, техніка не може зайти в сад, щоб провести обробку, по-друге, це марно, адже дощ йде безперервно.

«У нас дощ не припиняється вже кілька діб», – каже Никитюк.

Аналогічна ситуація – зі сливами і абрикосами. Перебуваючи в стані стресу, вони також скидають плоди. За яблуням говорити поки рано, додала вона.

Для довідки: ТОВ «Аврора» розташована в Оріхівському районі Запорізької області. У господарстві на площі 120 га вирощують яблука, абрикоси, сливи, аличу. 70 га займає 15 сортів черешні. Також підприємство займається експортом вирощеної продукції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *