Частка української кукурудзи на ринку Єгипту зростає, незважаючи на конкуренцію

Частка української кукурудзи на ринку Єгипту в 2019/20 МР залишається суттєвою і становить майже 36%, незважаючи на конкуренцію з боку Південної Америки.

Про це повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму Telegram-каналі.

Єгипет нарощує імпорт кукурудзи на тлі високого внутрішнього попиту. Станом на 1 червня 2020 року з початку поточного сезону 2019/20 року країна імпортувала 6,15 млн т кукурудзи, що на 19% перевищує обсяг закупівель за аналогічний період минулого сезону. Споживання риби і м’яса птиці в країні залишається високим внаслідок зростання населення, припливу біженців (більше 5 млн осіб) і змін раціону харчування з акцентом на багаті білком продукти.

Основними постачальниками кукурудзи в Єгипет є країни Південної Америки (Аргентина і Бразилія) і Чорноморського регіону, включаючи Україну і Румунію.

З початку поточного сезону 2019/20 року за період жовтень 2019 – травень 2020 року Україна поставила в Єгипет більше 2,4 млн т кукурудзи, що становить 36% загального імпорту. Для порівняння, в минулому сезоні 2018/19 року частка української кукурудзи на ринку Єгипту склала 32%. Сумарна частка поставок південноамериканської кукурудзи на єгипетському ринку в поточному сезоні досягає поки 41%, але може вирости. Починаючи з березня поточного року поставки кукурудзи з України в Єгипет почали знижуватися, тоді як Аргентина нарощує відвантаження. З липня можуть збільшитися поставки кукурудзи з Бразилії.

Низькі ставки фрахту і ціни на американську кукурудзу створюють сильну конкуренцію для української кукурудзи на ринку Єгипту. За інформацією операторів українського ринку, протягом травня-червня ціни пропозицій з постачання кукурудзи в Єгипет з Південної Америки були на $ 5-10 за тонну нижче, ніж для українського товару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *