Частка автотранспорту в експортної логістики зернових зросла, а тарифи падають

Ставки фрахту автомобілів-зерновозів продовжують знижуватися.

Про це повідомляють аналітики Zernovoz.ua.

Як зазначається, зниження ставок фрахту зазначалося протягом усього сезону за винятком липня-серпня 2019 року, коли на тлі новин про припинення поставок нафтопродуктів з РФ і сезонного зростання споживання, ціни на дизпаливо продемонстрували короткочасне зростання.

«Навіть в розпал сезону, під час збирання соняшнику і кукурудзи, тарифи були істотно нижче минулого МР. Восени тиск на ставки робили низькі ціни на зернові – виробники і трейдери, намагаючись тримати маржу, нав’язали перевізникам більш низькі тарифи на перевезення », – пояснюють експерти.

Зараз ситуація повторюється. По суті, маючи стабільно високий обсяг вантажів для перевезення, ставки фрахту постійно знижувалися протягом другої половини поточного МР.

«З грудня 2019 року по квітень 2020 р доставка зернових в порти автотранспортом перебувала вище середніх значень, важливо – виріс і питома вага автотранспорту в експортної логістики», – уточнюють експерти.

Так само сприятливою була ситуація з попитом на доставку олійних культур на переробні підприємства і в експортному напрямку. З 22,3 млн т олійних культур, зібраних в 2019 році., 3,4 млн т або 15,2% було перевезено залізницею, а 18,9 млн т або 84,8% – автотранспортом.

«З огляду на наведені вище дані щодо обсягів вантажопотоку, можна зробити висновок, що ємність ринку автомобільних перевезень с / г вантажів в поточному МР була вище попередніх років, чому сприяло рекордне зростання валового збору зернових і збільшення частки автотранспорту в експортному напрямку», – пояснюють аналітики.

При цьому наголошується, що основними факторами тиску на ставки фрахту є негативні настрої серед перевізників і власників вантажів, профіцит автомобілів-зерновозів (за оцінками самих учасників ринку), а також не здатність власників автотранспорту організуватися для відстоювання власних інтересів.

Опитування представників ринку показав, 83,3% учасників ринку вважають, що зниження вартості дизельного палива в більшій чи меншій мірі призведе до зниження тарифів.

«Це ж логічно – падають витрати на дизель – падають і тарифи, але не все так однозначно. Якщо порівняти червень 2019 р до червня 2020 р ставки фрахту на перевезення знизилися на 52,3% в той час, як середня вартість ДТ за вказаний період знизилася на 36,2%, варто відзначити, що витрати на паливо в операційних витратах займають близько 35,0%, тобто можна говорити, що тарифи знижуються швидше, ніж прямі витрати на утримання автомобілів – зерновозів », – роблять висновок експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *