Будівництво ЖК подорожчає на 15-20%. Як це відіб’ється на ціні квартир

У 2020 році витрати столичних девелоперів на створення сучасних житлових комплексів можуть збільшитися в середньому на 15-20%. Про це UBR.ua розповіла керівник з розвитку проектів Citex Development Дарина Бедя.

За словами учасників будівельного ринку, до кінця року ціни на квартири в нових масштабних ЖК можуть вирости на 10-15%. Позначаться на цьому не тільки зростання витрат на інфраструктуру, а й підвищення зарплат будівельникам, подорожчання будматеріалів тощо.

В економ-житло ціни збільшаться лише на відсоток подорожчання самого будівництва, зокрема, будматеріалів і робіт: за прогнозами учасників ринку, до кінця року ці складові можуть вирости в ціні на 10-15%.

Через це більш дешеві квартири подорожчають приблизно на 3-5% до кінця 2020 року.

За словами Дар’ї Беді, на даний момент пропозиція на столичному ринку нерухомості перевищує попит приблизно на 40%, що змушує багатьох девелоперів більш ретельно підходити до підготовки концепції майбутніх житлових комплексів.

Експерт звернула увагу на те, що в зв’язку зі зростаючими витратами на будівництво нових житлових комплексів, зараз багато компаній реалізовують свої проекти в партнерстві з іншими девелоперами.

“Якщо в 2019 році кількість партнерських проектів становила не більше 10% від усієї кількості споруджуваних об’єктів, то вже в цьому році ця цифра може зрости до 12-17%. А в 2021-2022 рр. Кількість партнерських проектів може перевищити 20% від усього будується обсягу житла “, – зазначила Бедя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *