Bloomberg: Ринок рослинних замінників злетить до $ 162 млрд

Пинок рослинних продуктів харчування з $ 29,4 млрд в 2020 р виросте до $ 162 млрд 2030 р

Такий прогноз зробили експерти Bloomberg Intelligence (BI), пише Plant Based News.

Як зазначається, доповідь Plant-Based Foods Poised for Explosive Growth заснований на дослідженнях більш ніж 2000 компаній, 135 галузей промисловості і всіх світових ринків.

Згідно з документом, основні рослинні м’ясні та молочні бренди, такі як Beyond Meat, Impossible Foods і Oatly, частково стимулюють це зростання. Їх партнерські відносини з ресторанами, мережами швидкого харчування і світовими виробниками продуктів харчування допомагають веганським продуктам бути більш доступними для широких мас.

«Харчові споживчі звички часто приходять і йдуть, як примхи, але рослинна альтернатива продуктам тваринного походження прийшла на ринок, щоб залишитися – і рости», – заявила старший аналітик BI по споживчим товарам Дженніфер Барташус.

Веганські молочні продукти, зокрема, можуть зайняти 10% світового ринку в наступному десятилітті. Тим часом, BI прогнозує, що альтернативний ринок м’яса зросте з $ 4,2 млрд до $ 74 млрд до 2030 року.

Пояснюється, що постійно зростаюче населення планети також може схилити чашу терезів на користь рослинного харчування, оскільки ресурси стають все більш мізерними.

Виробництво м’ясних і молочних продуктів вимагає вкладення значно більшої кількості ресурсів, ніж виробництво рослинних продуктів, включаючи воду, землекористування та сільськогосподарські культури. Експерти попереджають, що наша нинішня продовольча система не зможе підтримувати зростаюче населення планети.