Блокування інноваційних засобів захисту рослин коштувало Україні близько 5% ВВП

Економічні втрати від п’ятирічного блокування державних випробувань інноваційних зразків засобів захисту рослин (ЗЗР) для подальшої їх реєстрації і застосування коштували Україні близько 5% ВВП.

Про це, як повідомляє УНІАН, заявив міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко.

За його словами, блокування негативно впливає як на економіку, так і на екологію, адже інноваційні препарати є більш безпечними для здоров’я людини і навколишнього середовища.

“П’ятирічний заборона буде стимулювати відновлення інвестицій в науково-дослідну діяльність в сегменті захисту рослин. В цілому ми можемо говорити про втрату близько 5% ВВП. Ми щорічно недоодержували урожай, який завдяки інноваційним препаратам міг бути не тільки вище, а й якісніше”, – зазначає Роман Лещенко.

Глава Мінагрополітики вважає важливим кроком для галузі прийняття 30 червня Верховною Радою України у другому читанні і в цілому ЗУ про внесення змін до статті 4 Закону України “Про пестициди і агрохімікати” щодо ввезення пестицидів на митну територію України 1586-IX (раніше законопроект № 2289) .

На даний момент документ переданий на підпис президенту.

“Українські аграрії отримають можливість використовувати продукти нового покоління, тим самим підвищуючи врожайність і конкурентоспроможність своєї продукції”, – говорить Роман Лещенко.

За його словами, крім цього, розблокування державної реєстрації нових препаратів буде наповнювати державний бюджет надходженнями від податків і митних зборів і залучати нові інвестиції в економіку України, зокрема в науково-дослідницьку діяльність в галузі ЗЗР.

Його підтримує професор Київської школи економіки Олег Нів’євський, додаючи, що підписання закону буде мати для галузі виключно позитивний ефект.

“По-перше, це трансфер інноваційних технологій в Україні для підвищення продуктивності сільського господарства, адже зараз вона істотно поступається тій, яку мають сільгоспвиробники в ЄС або США. По-друге, закон буде стимулювати вітчизняні наукові дослідження”, – говорить він.

При цьому Олег Нів’євський звертає увагу, що в Україні робоча сила вже не дешева, збільшується вартість землі, тому боротися за ринки аграрному бізнесу можна тільки продуктивністю і ефективністю, а для цього потрібні нові технології та інноваційні продукти.

Сучасні інноваційні пестициди дозволять посилити екологізацію сільського господарства, що особливо актуально в той час, коли ЄС закріплює нові норми господарювання з метою мінімізації впливу на навколишнє середовище у своїй стратегії European Green Deal.

“Сьогодні в ЄС обговорення” зеленого курсу “базується на головному питанні:” Як сільське господарство може бути ефективним і одночасно екологічно безпечним? “. Україна підтримує збільшення зусиль в кліматичній дипломатії. Ми розглядаємо себе як невід’ємну частину реалізації цілей European Green Deal”, – каже Роман Лещенко.

На його думку, агроекологічний напрямок буде все більш актуальним для уряду і бізнесу не тільки України, а й усього світу.

“У цьому питанні ми повинні не відставати, а стояти попереду. Одночасно це є певним викликом для України, а саме для сільськогосподарських експортерів. Вже сьогодні ми повинні переорієнтуватися на екологічно чисте агропродовольчих виробництво і розвиток” розумного “землеробства”, – додає Роман Лещенко.

Шлях до цього, в тому числі, за його словами, лежить через інновації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *