Близько 50% ринку алкоголю в Україні знаходиться в тіні – гендиректор Nemiroff

В Україні близько 50% ринку алкогольної продукції перебуває в тіні, вважає генеральний директор компанії Nemiroff Юрій Сорочинський.

“Близько 50% ринку знаходиться в тіні … Надмірна фіскалізація певних бізнес-процесів призводить до виникнення тіньового сектора, який реалізує продукт споживачеві за ціною (без сплати податків – ІФ) на рівні 35-40 грн за пляшку (горілки 0,5 л – ІФ ), коли ціна легального продукту – 89 грн “, – сказав він в ході онлайн бізнес-форуму Європейської бізнес асоціації” Детінізація – цивілізація “в понеділок.

Сорочинський уточнив, що тіньовий ринок на сьогодні оцінюється на рівні близько 10-12 млрд грн.

За словами гендиректора Nemiroff, в Україні видано 80 тис. Роздрібних ліцензій малому і середньому бізнесу для торгівлі алкоголем, з них 70 тис. Торгових точок в Україні в тій, чи іншій мірі реалізують нелегальний алкоголь. При цьому, як уточнив Сорочинський, виключення складають національні торгові мережі, “які точно не пропускають через себе тіньової алкоголь”.

“Рівень фіскалізації алкогольних напоїв у нас один з найвищих в світі. В Європі середній розмір оподаткування алкогольних напоїв 23-25%, в залежності від країни. Ми маємо тільки на рівні виробника 43%. Додатково є ще 5% роздрібний акцизний податок з кожної легально проданої пляшки. У нас високе оподаткування, яке створює невигідні умови для роботи бізнесу “, – зазначив Сорочинський.

Він вказав, що для боротьби з нелегальним ринком в Україні необхідно посилити контроль над виробництвом і оборотом спирту, впроваджувати марочний контроль обороту алкогольних напоїв і електронну товарно-транспортну накладну.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 11 грудня 2019 року підписав закон про скасування з 1 липня 2020 року державною монополії на виробництво спирту, прийнятий Верховною Радою 3 грудня 2019 року.

Дебютний аукціон з приватизації першого об’єкта ДП “Укрспирт” – Немирівського спиртзаводу (Вінницька обл.) Відбувся 15 жовтня. Завод був проданий ТОВ “ЛВН Лімітед”, акціонерам Nemiroff, за 55,08 млн грн, що на 5 млн грн вища за стартову ціну. Компанія-переможець була єдиною, що подала заявку на участь в аукціоні. Договір купівлі активу був підписаний 12 листопада.

Сорочинський заявляв, що перша інвестиція становитиме від $ 300 до $ 500 тис., Запуск виробництва планується на перший квартал 2021 року. За його словами, компанія більше не планує покупки заводів з виробництва спирту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *