BlaBlaCar в Україні стане платним для користувачів: кого торкнуться зміни

Найбільша у світі платформа для організації спільних поїздок BlaBlaCar в Україні стане платною для користувачів карпулінгу (спільне використання приватного автомобіля за допомогою сервісів з пошуку попутників). Монетизація сервісу запланована на кінець 2021 або на початок 2022 року.

Про це розповів CEO та співзасновник BlaBlaCar Ніколя Брюссон в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Популярний сервіс пошуку попутників для автомобільних поїздок BlaBlaCar стане платним для тих, хто користується карпулінгом, здійснюючи поїздки на автомобілях. А ось автобусні перевізники вже зараз платять за підключення до платформи.

“Основу вже прийнято, залишилося визначитися з датою. У всякому разі, це не за горами – серед варіантів ми розглядаємо грудень 2021 року або лютий-березень 2022-го”, – сказав Ніколя Брюссон.

При цьому сервіс не для всіх стане платним – нововведення торкнеться лише пасажирів, яким доведеться платити комісію під час бронювання поїздки на платформі.

“Для пасажирів з’явиться комісія при онлайн-бронюванні поїздки на платформі. Цей збір повністю повертатиметься, якщо водій або пасажир скасовують поїздку. При цьому оплата самої поїздки, як і раніше, буде здійснюватися готівкою безпосередньо водієві”, – розповів CEO і співзасновник BlaBlaCar.

За його словами, розмір комісії поки що точно не визначений: вона становитиме 10–15% вартості поїздки.

“Це нововведення однозначно підвищить відповідальність усіх учасників поїздки – як пасажирів, так і водіїв”, – наголосив Ніколя Брюссон.

Тобто, для самих водіїв нічого не зміниться, оскільки для них користування сервісом залишиться безкоштовним. А ось для пасажирів поїздки стануть дорожчими.

Сервіс BlaBlaCar був створений у 2006 році, на сьогодні діє у 22 країнах, включаючи Бразилію, Індію та Мексику.

За оцінкою компанії, завдяки використанню сервісу, його користувачі сумарно економлять близько 600 млн євро на рік. А в жовтні 2021 року BlaBlaCar досягла позначки в 100 млн користувачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *