BlaBlaCar купує українську компанію Octobus

Найбільша в світі платформа для поїздок BlaBlaCar купує українську компанію з автоматизації автобусних пасажирських перевезень Octobus.

Відповідно до прес-релізу BlaBlaCar, Octobus – хмарна платформа, за допомогою якої автобусні перевізники отримують можливість автоматизувати свої бізнес-процеси, від продажів і маркетингу до аналітики, бухгалтерії та управління автопарком.

Очікується, що завдяки спільним зусиллям Octobus і BlaBlaCar автобусні перевізники отримають ключовий функціонал, який допоможе їм бути конкурентоспроможними і збільшувати темпи розвитку в поточних ринкових умовах. Серед них можливість сформувати власний сайт і мобільний додаток для онлайн-продажів, а також власний колл-центр для продажів по телефону і мобільний додаток для водіїв і персоналу.

“Угода з Octobus дозволить BlaBlaCar прискорити цифровизацию ринку автобусних перевезень в Україні і масштабувати її в країни, де автобусні оператори все ще продають більшу частину своїх квитків оффлайн на автостанціях і в касах. У свою чергу, у користувачів BlaBlaCar з’явиться більше вибору для поїздок: поїздки з попутниками на особистих автомобілях або автобусні поїздки “, – йдеться в релізі.

У BlaBlaCar відзначають, що для платформи це рішення було прийнято в рамках загальної стратегії розвитку.

“Український автобусний ринок має великий потенціал. На відміну від європейських країн ринок України складається з сотень автобусних операторів. У багатьох з них є своя система управління бізнесом, не завжди відповідає потребам, оскільки розробляти і підтримувати подібні рішення – досить витратне заняття. Перевізник хоче займатися перевезеннями, а не IT розробками – це логічно. При цьому більшість компаній, особливо дрібних, яких до цих пір ведуть бізнес в екселя і навіть блокноті (…) Ми запропонуємо перевізникам технологію, за допомогою якої вони зможуть забезпечити оптимальне онлайн присутність, оптимізувати свої бізнес -процеси, зосередившись на ключових завданнях свого бізнесу, якість надаваних послуг для пасажирів і, як наслідок, підвищенню продажів “, – цитується генеральний директор BlaBlaCar в Україні Олексій Лазоренко.

У свою чергу засновник і CEO Octobus Іван Кіров додав, що для автобусних перевізників система буде залишатися незалежним інструментом для управління інвентарем і бізнес процесами, при цьому існуючі партнери BlaBlaCar зможуть користуватися сервісом безкоштовно.

BlaBlaCar також поінформував про притягнення EUR97 млн ​​інвестицій. Як зазначає компанія, залучені інвестиції допоможуть зберегти поточні темпи зростання компанії, а також розвивати автобусного бізнесу BlaBlaCar, зокрема і в Україні. Серед ключових завдань компанії – розширення мережі автобусних партнерів і вдосконалення платформи, щоб запропонувати пасажирам зручний і надійний спосіб покупки квитка онлайн.

BlaBlaCar – найбільша в світі платформа для автодорожніх поїздок (сайт і мобільний додаток для iOS і Android), яка об’єднує надійне співтовариство попутників, а також офіційні автобусні поїздки.

Станом на квітень 2021 року кількість користувачів BlaBlaCar перевищує 90 млн осіб в 22 країнах світу.

BlaBlaCar офіційно представлений в наступних країнах: Бельгія, Бразилія, Великобританія, Угорщина, Голландія, Німеччина, Індія, Іспанія, Італія, Люксембург, Мексика, Польща, Португалія, Румунія, Росія, Сербія, Словаччина, Туреччина, Україна, Франція, Чехія і Хорватія .

На ринок України BlaBlaCar вийшов на початку 2014 року, купивши український стартап “Подорожник”. На сьогоднішній день кількість українських користувачів перевищує 5 млн осіб, а Україна увійшла в топ-3 найбільш швидкозростаючих країн для BlaBlaCar в світі. В кінці 2019 го року BlaBlaCar в Україні вийшов за рамки спільних поїздок з попутниками і придбав Busfor, найбільший агрегатор автобусних маршрутів в Україні та країнах СНД.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *