Ставку ввізного мита на цукор білий необхідно обнулити в Україні до вересня 2021 г. (до нового врожаю цукрових буряків).
З такою пропозицією Європейська Бізнес Асоціація звернулася до голови Комітету ВР України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, йдеться в повідомленні ЄБА.
Як наголошується, що спостерігається в Україні зростання споживчих цін на цукор обумовлено декількома факторами: зниження врожайності і цукристості буряка, скорочення обсягів виробництва цукру в поточному сезоні, а також зменшення посівних площ під цукровим буряком.
«Так, за даними Мінекономіки, в поточному МР виробництво цукру в Україні скоротилося більш ніж на 22% в порівнянні з минулим сезоном і становить близько 1,1 млн т при потребі близько 1,4-1,5 млн т. Крім того, Україна продовжує експортувати цукор: зокрема з 1 вересня по 31 грудня 2020 року на зовнішні ринки було поставлено 70 тис. т цукру. З огляду на це, за словами компаній-членів асоціації, ціна цукру в Україні на сьогодні на 36% вище, ніж в країнах Європейського союзу », – констатували в ЄБА.
Рішенням ситуації може стати імпорт цукру в Україну, але здійснювати імпорт при діючій ставці мита 50% економічно невиправдано.
Крім того, на думку експертів асоціації, запропонована в проекті постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України» (отримана в робочому порядку) фіксація мінімальної ціни на цукор не вирішить ситуацію, а навпаки, може спровокувати подальший дефіцит продукту на ринку.
«Пропоноване тимчасове зниження ставки ввізного мита на цукор дозволить покрити дефіцит цукру на внутрішньому ринку, забезпечити безперебійне виробництво харчової продукції та стримати темпи зростання цін як на цукор, так і на продукцію, в складі якої він використовується», – підкреслюється в повідомленні.