Бізнес виступив проти підвищення мінімальної зарплати

Бізнес здивований рішенням про збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 5 тис. Грн з 1 вересня 2020 р передбаченим в ініційованому Президентом Володимиром Зеленським законопроекті №3963 «Про внесення змін до Закону України« Про Державний бюджет України на 2020 рік ».

Про це йдеться в повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.

«Можна не сумніватися, що збільшення фіскального тиску в розпал економічної кризи і невизначеності буде стимулювати зростання сектора« тіньових »заробітних плат, що призведе до зниження податкових надходжень від тієї частини бізнесу, яка піде на« тінізацію »своєї діяльності», – вважають експерти.

Як наслідок, будуть погіршені умови діяльності саме для сумлінних платників: вони будуть нести додаткові витрати на сплату ЄСВ, при цьому, стикаючись з посиленою недобросовісної конкуренції з боку тіньового сектора, який виросте в результаті прийняття запропонованого законопроекту, прогнозують в асоціації.

«Без сумніву, що саме сумлінні платники будуть відчувати посилений тиск з боку державних органів, яке останні надаватимуть в спробі компенсувати неминучі податкові втрати, викликані зростанням тіньового сектора.

Тому, непродумане рішення про посилення фіскального тиску призведе до зменшення надходжень до бюджетів в результаті «тінізації» економіки і спричинить вибіркове погіршення умов діяльності сумлінного бізнесу », – вважають в ЄБА.

Фактично, саме на сумлінну бізнес буде перекладено тягар збільшених фіскальних апетитів, думають експерти.

Відзначається, що коли вперше стало відомо про цю ініціативу, ЄБА відразу висловила незгоду щодо таких планів і запропонувала почати конструктивну дискусію щодо термінів і конкретних механізмів подальшого зниження податкового навантаження на оплату праці та боротьбу з «тіньовою» економікою. Однак, реакцією стало не обговорення ініціативи, а реєстрація законопроекту, який передбачає збільшення фіскального тиску.

«Сумлінний бізнес втомився бути майданчиком для податкових експериментів. Період кризи позначився на всьому бізнес співтоваристві, тому зараз важливо підтримати компанії, а не створювати додаткові перешкоди для прозорої діяльності бізнесу. Асоціація наполягає на неприйнятності законопроекту №3963, якщо не буде знижена максимальна величина бази нарахування ЄСВ з метою недопущення зростання навантаження на сумлінних платників », – підсумували в асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *