Бізнес продовжує скаржитися на затримки митного оформлення вантажів – ЄБА

Компанії-члени Європейської бізнес асоціації (ЄБА) продовжують інформувати про затримки оформлення вантажів на митниці через необхідність підтвердити митну вартість, повідомила бізнес-асоціація в прес-релізі в середу.

“На сьогодні компанії-члени ЄБА повідомляють, що митне оформлення вантажів відбувається з постійними затримками. Причина – питання підтвердження митної вартості. Так, за інформацією компаній, що входять в асоціацію, рішення митних органів часто оскаржують саме через неправомірне вимоги підвищити митну вартість товарів “, – повідомила асоціація.

“Європейська бізнес асоціація звертається до глави комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, прем’єр-міністру України Денису Шмигаль, міністру фінансів України Сергію Марченко з проханням довести до логічного завершення розгляд проблеми визнання митної вартості, що почався близько місяця тому комітетом ВРУ. Сподіваємося, все ж голос бізнесу буде почутий “, – зазначено врелізе.

За даними ЄБА, затримки почалися на початку вересня.

Як підкреслили в асоціації, Верховний суд неодноразово констатував необхідність для митниці письмово обґрунтовувати розбіжності або недоліки в первинному пакеті документів, а також, що розбіжності або відсутність відомостей повинні мати пряме відношення до визначення митної вартості. Технічні ж недоліки в документах, які прямо не впливають на митну вартість – описки, дані про терміни оплати – не можуть бути підставою для витребування документів. Крім цього, митниця має право вимагати тільки ті документи, які можуть усунути сумніви і недоліки, а не всі передбачені законом.

“Таким чином, справи, де митний орган неправомірно зажадає додаткові документи, є завідомо програшними”, – підкреслили в бізнес-асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *