Бізнес подав рекордне число скарг: в лідерах – податкові накладні

Рада бізнес-омбудсмена (СБО) в квітні-червні 2021 році отримав 531 скаргу на порушення державних органів, що на 25% більше, ніж в I кв. 2021 року і на 38% більше в порівнянні з IV кв. 2020 року.

Про це йдеться в повідомленні ради.

Як зазначається, установа завершила розслідування 287 справ і допомогло бізнесу повернути і заощадити 94 млн грн. 102 з 104 заявників (98%), які заповнили форму зворотного зв’язку, залишилися задоволені співпрацею з СБО.

«Дві третини (65%) скарг бізнесу стосувалися податкових питань: невиконання судових рішень про реєстрацію податкових накладних (115 скарг), блокування податкових накладних (71), оскарження результатів податкових перевірок (46), включення в перелік ризикових платників податків (41), кримінальні справи з податкових питань (20) », – йдеться в повідомленні.

У порівнянні з I кв. 2021 роки, підприємці більше скаржилися на блокування податкових накладних (+ 58%), включення до переліків ризикових платників податків (+ 58%) і безпідставно відкриті кримінальні справи з податкових питань (20). Найбільше зросла кількість скарг на невиконання судових рішень про реєстрацію податкових накладних (+ 102%).

«У другому кварталі ми отримали рекордну кількість звернень за останні три роки. Ключовим фактором такого зростання стали скарги на невиконання судових рішень про реєстрацію податкових накладних. Раніше в двох системних звітах СБО ми розробили рекомендації щодо того, як можна поліпшити ситуацію з виконанням рішень, що вступили в законну силу, і адресували їх ДПС, Мінфіну і Кабміну. Вважаю, що такий тренд повинен привернути увагу державних органів та спонукати їх якомога швидше імплементувати рекомендації СБО », – зазначив бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький.

Крім того, підприємці скаржилися на процесуальні порушення та бездіяльність Національної поліції (32), органів Прокуратури (16) і Служби безпеки України (9). Кількість скарг підприємців на порушення Нацполіціі і органів Прокуратури дещо скоротилося в порівнянні з I кв. 2021 року, але збільшилася в порівнянні з II кв. 2020 року. На СБУ підприємці скаржилися більше: як в порівнянні з I кв. 2021 роки (+ 13%), так і II кв. 2020 роки (+ 29%).

Загальна кількість скарг щодо дій державних регуляторів збільшилася (+ 44%) в порівнянні з II кв. 2020 року. У той же час, кількість скарг на зловживання державних регуляторів значно зменшилася в порівнянні з I кв. 2021 роки (+ 32%). Зокрема, кількість скарг щодо дій ДАБІ, реформування якої триває вже більше року, зменшилася втричі.

Скарги на порушення органів місцевого самоврядування. Кількість звернень щодо місцевих органів влади значно збільшилася: подвоїлося в порівнянні з I кв. 2021 року і майже потроїлася в порівнянні з II кв. 2020 року. Зокрема, випадки зловживань стосувалися видачі дозволів і виділення земельних ділянок, що є сферою відповідальності органів місцевого самоврядування.

Державні органи виконали 88% індивідуальних рекомендацій СБО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *