Бізнес остерігається повторного локдауна

Локдаун не зупинить статистику захворюваності, проте посилить кризові явища в економіці, вважає виконавчий директор Союзу українських підприємців (СУП) Катерина Глазкова.

“Повний локдаун – це не варіант. Це не зупинить статистику захворюваності, проте ще більше вб’є економіку, яка і так лежить на лопатках. Багато малі та мікробізнесу вже закрили”, – сказала Глазкова в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

Замість цього держава повинна продемонструвати більшу ефективність, вважає вона.

“У школах покупка масок і антисептиків лягла на плечі батьків, засоби індивідуального захисту для працівників, дезінфектори покладено на плечі бізнесу. У нас величезний” ковідний фонд “. На що він витрачається? На дороги. Це важливо, але зараз інші пріоритети – лікарні та медицина Потрібно забезпечити безкоштовний доступ людей до засобів індивідуального захисту (маски, дезінфікуючі засоби) в місцях загального користування, громадському транспорті та зупинках громадського транспорту. Це допоможе знизити поширення захворювання “, – зазначила вона.

До того ж, на її думку, поліція повинна більш строго стежити за дотриманням масочного режиму в місцях скупчення людей.

“Не можна просто закрити підприємства і виробництва і вирішити проблему. Бізнес сам зацікавлений у здоров’ї своїх співробітників – рандомно тестує їх, налагоджує процеси відповідно до правил”, – підкреслила Глазкова.

Аналогічну думку висловили в Європейській бізнес асоціації (ЄБА).

“Велика кількість бізнесу до сих пір важко приходить до тями після першої хвилі локдауну. Повторне його введення змусить підприємців” затягнути паски “ще сильніше. І якщо для великих компаній це буде означати відмову від розвитку і довготривалу стагнацію, то для малого бізнесу – це питання виживання. Тому бізнес сподівається, що другий раз жорсткі обмежувальні заходи все ж не будуть введені “, – прокоментувала виконавчий директор асоціації Ганна Дерев’янко.

Крім того, вводячи певні правила і обмеження, варто докладати зусиль і до якісному контролю їх дотримання, в іншому випадку, правил і обмежень може бути безліч, проте, вони так і не принесуть очікуваних наслідків, підкреслили в ЄБА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *