Бізнес очікує впровадження стимулюючого тарифоутворення за європейською методологією – ЄБА

Бізнес сподівається, що буде прийнято тарифоутворення на розподіл електроенергії, яка буде цікава інвесторам і допоможе модернізувати і розвивати електромережі. Про це розповіла керівник Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

За її інформацією, учасники енергоринку та експерти не приймають модель стимулюючого тарифоутворення (RAB-тариф) на розподіл електроенергії, яку запропонував НКРЕКУ. На їхню думку, вона не буде стимулювати інвестиції.

“Ведуться дискусії навколо того, яке саме тарифоутворення повинно бути прийнято: за пропозиціями Регулятора або за пропозицією ринку. Їх відмінність – в доведеності ефективності. Ринок пропонує застосовувати успішну європейську модель з правилами, які зрозумілі інвесторам: ставка повернення капіталу на рівні WACC, перерахунок ставки щорічно, нарахування на всі активи компанії “, – розповіла керівник Європейської Бізнес Асоціації

Вона додала, що регулятор пропонує ставки диференціювати: 1% нараховувати на вже побудовані активи компанії, 15% – на нові активи. Однак ринок такі умови не приймає, оскільки не бачить інвестиційної привабливості.

Дерев’янко впевнена, якщо привабливості “правил гри” не бачить ринок, то і зовнішні інвестори навряд чи зацікавляться електромережами.

“Тому бізнес все ж сподівається, що тарифоутворення, яке буде цікаво інвесторам, буде впроваджено найближчим часом, адже про цю реформу йдеться вже більше 10 років”, – підкреслила експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *