Більшість українських компаній під час пандемії перейшло на гібридний робочий процес – опитування AmCham

На гібридний робочий процес під час пандемії перейшло 82% компаній-членів Американської торгової палати в Україні (AmCham), свідчить проведене серед їх керівників і топ-менеджерів опитування, при цьому 40% респондентів відзначають зростання доходів за рік локдауна, а 37% – зниження .

“Для 43% компаній-членів, які висловлюють стриманий оптимізм щодо ведення бізнесу та потенційних інвестицій в Україну в 2021 році, ключові перешкоди залишаються незмінними. Бізнес-спільнота закликає уряд забезпечити верховенство права, захистити населення від COVID-19 і боротися з корупцією”, – сказав президент AmCham в Україні Андрій Гундер в понеділок, представляючи результати дослідження, проведеного з 22 лютого по 9 березня спільно з компанією “Citi Україна”.

Згідно з опитуванням, 56% респондентів зазначили, що їх компаніям вдалося зберегти кількість співробітників, 24% найняли нових працівників, 20% пішли на скорочення кількості співробітників.

Ще 19% респондентів повідомили, що їх компанії збільшили інвестиції в Україні під час локдауна, тоді як 15% зменшили.

Крім цього, опитування, націлений на оцінку впливу року локдауна на бізнес в Україні, також показав інші зміни ведення бізнесу під час пандемії: 63% діджіталізіровалі робочі процеси, 49% розробили нові стратегії антикризового управління, ще 47% опитаних компаній ввели стійкі моделі обслуговування клієнтів за будь-яких обставин.

Говорячи про те, що турбує бізнес, 66% респондентів вказали на відсутність верховенства права, 54% заявили про корупцію, 45% – відсутність програми реформ. При цьому 62% не задоволені роботою уряду по боротьбі з COVID-19, тоді як задоволеність роботою в цьому напрямку висловили 18%.

Що стосується підтримки бізнесу під час локдауна, 60% заявили про незадоволення нею, а 11% задоволені заходами підтримки.

Серед найбільших викликів для співробітників опитані назвали емоційне вигорання (59%), недостатність командної роботи (44%), дефіцит спілкування (42%), цифрова втома (36%).

Топ-3 ключових занепокоєння щодо ведення бізнесу в 2021 році – це неясність щодо вакцин проти COVID-19 (69%), продовження локдауна (57%) і безпеку співробітників (47%).

Як показало опитування, в середньому від 5% до 30% співробітників компаній-членів AmCham перенесли COVID-19, 59% респондентів планують популяризувати вакцинацію серед співробітників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *