У 2020 році інновації змінять звичний спосіб життя більшості землян: багато хто змінить громадський транспорт на велосипеди, з’являться приватні мережі 5G, а поруч з співробітниками людьми все частіше будуть зустрічатися колеги-роботи.
Такий прогноз на цей рік зробили аналітики компанії “Делойт” в своєму дослідженні “Прогноз розвитку галузей високих технологій, медіа та телекомунікацій”.
Експерти виділили 10 головних трендів 2020 року, проаналізувавши, які технології нарешті стануть реальністю, які все ще збережуть свою популярність, а які будуть найбільш затребуваними і прибутковими.
Чіпи з штучним інтелектом стануть доступними
На думку аналітиків компанії, зовсім скоро нове покоління чіпів штучного інтелекту (Edge AI chips) допоможе користувачам смартфонів вирішити проблему відсутності інтернету, запропонувавши їм пристрої з вбудованим ІІ.
“У 2020 році буде продано понад 750 млн чіпів, які будуть виконувати або прискорювати виконання завдань безпосередньо на пристрої, а не у віддаленому центрі даних. Ринок чіпів штучного інтелекту продовжить випереджати загальний ринок чіпів за темпами зростання”, – впевнені в компанії.
Компанії почнуть створювати власні приватні мережі 5G
Очікується, що до кінця 2020 року понад 100 компаній у всьому світі почнуть тестувати власні 5G-мережі – сукупний обсяг інвестицій в цей процес складе кілька сотень мільйонів доларів. Особливо, кажуть експерти, впровадження свого 5G допоможе промислової галузі – виробничим підприємствам, логістичних центрів, портів.
Чи стане більше роботів- “колег”
За прогнозами “Делойт”, серед майже 1 млн роботів, які компанії продадуть у 2020 році, більше половини припаде на спеціалізованих сервісних роботів. Обсяг доходів від продажу таких помічників досягне більше $ 16 млрд, що на 30% більше, ніж в 2019. При цьому сервісні роботи випередять промислових за кількістю (у 2020 році) і обсягом доходів (у 2021 році).
Контент будуть розміщувати разом з рекламою
У компанії відзначають, що до 2020 року обсяг глобального доходу в сегменті відеопослуг з рекламою може досягти приблизно $ 32 млрд. Країни Азії, зокрема Індія і Китай, стануть лідерами ринку з доходом майже $ 15,5 млрд, що становитиме майже половину від загальносвітового обороту.
“У цих країнах, як і в усьому Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, відео з рекламою стане основною моделлю передачі потокового відео споживачам. Однак в США користувачі, які отримують відеоконтент за передплатою, в більшості випадків будуть віддавати перевагу відео без реклами”, – відзначають аналітики.
Ефірне телебачення залишиться популярним
Антенне телебачення не кане в лету і в цьому році: експерти стверджують, що воно залишиться популярним серед менш 1,6 млрд споживачів у всьому світі. Динаміка антенного телебачення підтримає зростання світової ТВ-індустрії на тлі зменшення часу перегляду ТБ і збільшення кількості споживачів, які відмовляються від платного ТБ.
Небо заполонять низькоорбітальні супутники
“До кінця 2020 року кількість низькоорбітальних супутників, що забезпечують широкосмуговий доступ до інтернету у всіх куточках світу, перевищить 700 апаратів. Для порівняння – за станом на кінець 2019 року, їх було близько 200”, – прогнозують в компанії.
Там додають, що найближчим часом нові “сузір’я” орбітальних станцій широкосмугового доступу об’єднають понад 16 тисяч окремих супутників.
Виросте ринок аудіокниг і подкастів
Крім того, в цьому році виросте світовий ринок аудіокниг – на 25% до $ 5 млрд, а ринок подкастів – на 30% до $ 1,1 млрд у порівнянні з 2019 роком, вперше перевищивши позначку $ 1 млрд.
Смартфони стануть розумнішими
Експерти кажуть, що дохід суміжних сегментів ринку смартфонів (апаратне забезпечення, контент і послуги) досягне $ 459 млрд і буде рости на 5-10% щорічно до 2023 року: “Це означає, що за три роки дохід суміжних сегментів ринку смартфонів може перевищити позначку $ 500 млрд “.
Ринок мереж передачі контенту покаже високі темпи зростання
А ось міжнародний ринок мереж передачі контенту (CDN), на думку аналітиків, досягне $ 14 млрд, збільшившись більш ніж на 25% в порівнянні з 2019 роком. До 2025 року обсяг ринку зросте вдвічі до $ 30 млрд, демонструючи середньорічний темп зростання на рівні понад 16%.
На вулицях з’явиться більше велосипедів
Вже до 2022 року кількість поїздок на велосипеді збільшиться на десятки мільярдів, впевнені в компанії. Там додають, що кількість людей, які регулярно користуються велосипедом, вдвічі збільшиться в багатьох великих містах. При цьому протягом 2019-2022 років кількість людей, які подорожують на роботу на велосипеді, виросте на 1%, а протягом 2020-2023 років в світі продадуть більше 130 млн електровелосипедів.