Більше 80% запитів на квартири в Києві припадає на первинний ринок – дослідження

Квартири на первинному ринку житла Києва становлять 81% у загальній структурі попиту в березні 2021 року, при цьому в цілому попит знизився на 8% в порівнянні з минулим місяцем, випливає з дослідження порталу Address.ua.

“За рахунок успішного для більшості девелоперів завершення 2020 роки ринок первинної нерухомості помітно пожвавився – в першому кварталі 2021 році відкрито продажу в 10 нових ЖК, з них сім – у березні. Попит також залишається досить стабільним: у березні кількість запитів з пошуку квартири знизилася на 8% після високої активності покупців в січні-лютому, але загальний обсяг запитів залишається високим “, – повідомив директор City Development Solutions Роман Герасимчук.

За його словами, в першому кварталі 2021 року спостерігалася висока волатильність цін через акції та знижок від забудовників в передсвятковий період. Так, в січні медіанна ціна на столичні новобудови виросла на 7%, в лютому знизилася на 9%, а в березні знову зросла на 7% і склала $ 1077 / кв. м.

“З урахуванням старту чергового локдауна в квітні можна чекати незначного зниження продажів за рахунок технічних труднощів з переміщенням по місту. Втім, відразу після ослаблення карантинних обмежень можна очікувати реалізації відкладеного попиту, який накопичується в цьому місяці”, – вважає експерт.

Запити на однокімнатні квартири в березні-2 021 склали 44,7% від загального обсягу, на двокімнатні – близько 40%, трикімнатні – 15,1%. При цьому найпопулярнішими стали квартири в ціновому діапазоні $ 50-70 тис. (45%), на другому місці – до $ 30 тис. (36%), а квартири вартістю $ 30-50 тис. Зайняли 12% в загальній структурі попиту.

За даними порталу, в березні найчастіше переглядали оголошення про продаж квартир в Шевченківському районі столиці (медіанна ціна – $ 1,44 тис. / Кв. М), далі йде Голосіївський ($ 1 тис. / Кв. М), Печерський ($ 2,96 тис. / кв. м) і Оболонський ($ 1 тис. / кв. м) райони. Найменше цікавилися покупкою квартири в Подільському районі.

Дослідження Address.ua базується на аналізі оголошень, розміщених на порталі, і активності користувачів (398 тис. Відвідувань за березень-2021).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *