Більше 75% зразків меду в Україні не пройшли перевірку на якість

Результати лабораторної перевірки 29 зразків меду в рамках медіапроекту «Стоп Фальсифікат» показали, що лише 7 зразків відповідають всіма показниками якості і є повністю натуральним медом.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що відібрані на ринках, ярмарках і в супермаркетах зразки перевірялися на фізико-хімічні та якісні показники, вміст антибіотиків, цукрових сиропів, інших домішок і пилковий аналіз.

«Зокрема, з 29 зразків 22 (75,1% – Ред.) Не пройшли перевірку, серед них п’ять зразків містять антибіотик, 12 – цукрові сиропи, також більшість зразків не відповідають заявленому сорту меду», – зазначив заступник міністра.

Разом з тим 7 зразків відповідають всім критеріям якості і є повністю натуральним медом, констатував він.

«Результати показали, що критичних загроз для людей немає. Однак деякі із зразків показали вміст антибіотиків. Тут немає масового характеру, але держава візьме це під свій контроль. Інший фактор – введення в оману споживачів з точки зору того, що вони купують. Ми будемо збиратися з профільними асоціаціями та спільно виробляти заходи для боротьби з фальсифікатом », – написав Висоцький.

Крім того, за словами заступника міністра, в березні планується зареєструвати в парламенті законопроект, який дасть визначення терміну «фальсифікат». Крім того, плануються заходи, які може застосовувати контролюючий орган.

За словами Висоцького, наступний продукт, який буде перевірятися на предмет фальсифікату, – соєвий соус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *